Çanakkale’ye Yeni Sağlık Merkezi

Megel Eğitim ve Sağlık Hizmetleri Limited Şirketi, Çanakkale Esenler’de önümüzdeki yıl faaliyete geçmesi planlanan sağlık merkezi için Kale Bayar İnşaat ile anlaştı.

Megel Eğitim Merkezi’ni kuran şirket aynı isimle kente sağlık hizmeti de sunacak. Megel Sağlık Hizmetleri, Esenler’de 60 Metrelik Yol’da faaliyete geçecek olan sağlık merkezi Çanakkalelilerin hizmetine sunulacak.

A SINIFI CERRAHİ TIP MERKEZİ
Sağlık Merkezi’nin bina yapımını ise Kale Bayar İnşaat üstleniyor. İki şirket geçtiğimiz gün sözleşme için bir araya geldi. Kale Bayar İnşaat ve Şirketler Grubu’nun sahibi Mustafa Bayar; “3600 metrekare bir bina yapılacak.Bu iş için bize düşen görevi 2019 18 Mart’ında bitirebileceğimizi düşünüyoruz. Bina anlamında yerel seçimlerden önce bitirebiliriz. Yerleşimin tam merkezinde bulunan bir alan. Var olan hastanelerden kalite anlamında iyi olacağını söylemek mümkün.” ifadelerini kullanırken Anadolu Hastanesi Uzman Doktoru Cengiz Ünüvar; “A Sınıfı cerrahi bir tıp merkezi yapıyoruz.Hastanenin bir tık altı diyelim. Poliklinik değil, yataklar da olacak. Şu anda Anadolu Hastanesi var özel olarak. O hastanedeki işlemlerin %75-80’inin yapıldığı, sadece bazı özellikli ameliyatların yapılmadığı bir yer olacak. 30 yataklı olmasını planlıyoruz. İki hastanemiz de aynı yere kuruldu. Şimdi Esenler-Karacaören tarafında ciddi bir sağlık eksiği var. Tomografi, MR hastanede olan her şey olacak.” şeklinde konuştu.

Yıldız SağlamWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com