Anafartalar Kampüsü’nde Sona Doğru!

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Kampüsü alanı içerisinde geçen yıllarda yapımına başlanan Anafartalar Yerleşkesi A-B Blok inşaatında sona gelindi. Binanın kabası biterken yerleşkenin yeni eğitim öğretim yılına yetişip yetişmeyeceği merak konusu oldu. Bölgedeki ağaçlar ise civarda bulunan yeşil alan özelliği taşıyarak önem arz etti.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversite’nin şehir ekonomisine katkı sağladığı en önemli kollarından olan Anafartalar Yerleşkesi’nde devam eden inşaat faaliyetleri sona geldi. Kampüs içerisinde geçtiğimiz yıllarda yapımına başlanan Yerleşke A ve B Bloklarında sona gelindi. Binaların kaba inşaatlarının bittiği görülürken, camlarının bir kısmının da takıldığı gözlendi.

“ESKİ HALİNE ORANLA YENİ BİNA BEĞENİLDİ”

Eski haline göre daha görkemli ve kapasiteli görülen binaların bitişi dört gözle beklenir oldu. Öğrencilerin en çok merak ettikleri konu ise zamanla ilgili oldu. Eğitim Fakültesi öğrencileri geçtiğimiz yıldan beri İlahiyat Fakültesi’nin binasından eğitim görüyorlar, öğrenciler 2018-2019 eğitim öğretim yılına umarız yetişir yorumlarında bulundular.

“24 MİLYON 107 BİNLİK BİR PROJE”

Anafartalar Yerleşkesi A-B Blok inşaatları Caniz Mühendislik İnşaat firması tarafından yaklaşık 24 Milyon 107 bin TL ye yapıldı. Binanın yapım süresi ise 600 gün olarak belirtilmişti.

“AĞAÇLAR BÖLGE İÇİN TEK YEŞİL ALAN”

Anafartalar Kampüsü içerisinde bulunan ağaçlar ise bölge halkı için önem arz ediyor. Cevatpaşa Mahallesi içerisinde yer alan bölgenin tek yeşil alanı olan kampüsteki ağaçlar yeni projelerle kesilir mi kesilmez mi sorusu kentliler arasında dillendirilir oldu. Yeşillikler dikkatle takip ediliyor!

Tunahan ÜnsalWP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com