Mektebim Hayalleri Gerçekle

2018-2019 eğitim ve öğretim yılında faaliyete geçecek Mektebim Okulları öğretmen kadrosunu, düzenlenen ‘Beyaz Geceler’ lansmanı ile tanıttı. Lansmana eğitim kadrosu, veli ve öğrenciler yoğun katılım sağlarken Çanakkale Mektebim Koleji Genel Müdürü Aynur İmre; “Hayalimiz kentin en güzel ve en büyük okulunu yapmaktı. Artık bu yolun sonuna geldik.” dedi.

Türkiye’nin önde gelen eğitim kurumları arasında sayılan Mektebim Okulları, 65’inci şubesini Çanakkale’de hayata geçiriyor. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında Çanakkale’de hizmet vermeye başlayacak olan okul, geçtiğimiz akşam gerçekleşen lansman ile öğretmen kadrosunu Çanakkalelilere tanıttı. Kolin Otel’de düzenlenen ‘Beyaz Geceler’ lansmanına veli ve öğrenciler yoğun katılım gösterdi. Öğretmenlerin öğrencileri ve velilerle tanıştığı lansmanda, Çanakkale Mektebim Koleji Genel Müdürü Aynur İmre; “2018-2019 Eğitim öğretim yılı Çanakkale için, sizler ve bizler için yeniliklerle dolu bir yıl olacak. Artık Çanakkale’de eğitim adına hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Fark yaratmak üzere bir araya geldiğimiz ‘Beyaz Geceler’de buluştuk. Her şey bir çekirdeğin mutluluğun resmini yapma hayali ile başladı” diyerek devam eden İmre; “Mutluluğu resmi yapılır mı? Nazım Hikmet saman sarısı şiirinde büyük üstat ressam Abidin Dina’ya sen mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin? Diye sordu. Abidin, hiçbir zaman mutluluğu resmini yapamadı. Sadece Nazım’a bir şiirle yanıt verdi. Şiirde mutluluk, içinde yaşadığımız zamanın, çevrenin ihtiyaçlarına göre değişebilirdi. Çanakkale’nin de bir ihtiyacı vardı. Buda, dünyayı okuyup geleceği yazabilecek, evrensel düşünüp uygulamalar yapabilecek. Tüketen değil, üreten nesiller yetiştirebilecek bir okuldu. Bahçesinde çiçeğin, böceğin, çocuğun özgürce dolaştığı, sporla, sanatla bütünleşerek emin adımlarla hayata hazırlanan, hatta hayatın kendisini sil baştan dizayn edebilecek bireyler yetiştirecek mutlu bir okul yapmaktı hayalimiz. Kentin en güzel ve en büyük okulunu yapmaktı. 6 ay önce bu hayal adım adım, tuğla tuğla işlenmeye başlandı. Artık bu yolun sonuna geldik.  Artık geri sayım başladı. Temizlik işlerimiz devam ediyor. Çok yakın bir zamanda sizleri okulumuzda ağırlayacağız.” dedi.

İmre konuşmasının ardından öğretmenlerini Çanakkalelilere tanıttı. Öğretmenlerin öz geçmişlerini sıralayarak deneyimlerini paylaşan İmre, güçlü bir eğitim kadrosu ile yola çıktılarını belirtti. Çanakkale Mektebim Koleji müzik öğretmenlerinin verdiği konserle devam eden lansman bütün öğretmenlerin Mektebim Marşı’nı söylemesi ile son buldu.

Yıldız Sağlam

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.