E-Devlet’ten Yeni Uygulama

E-devlet, yoğun kullanılan ve dikkat çeken uygulamalarına bir yenisini ekledi. Vatandaşlar artık e-devlet aracılığıyla; Sağlık Bakanlığı üzerinden gerçekleşen e-Nabız hizmetiyle vatandaşlar; rapor görüntüleme, randevu takip etme, randevu alma vb sağlık işlemlerini yapabilecekler.

Sağlık Bakanlığı ve e-devlet aracılığıyla gerçekleşen e-nabız uygulaması ile rapor görüntüleme, randevu takip etme, randevu alma gibi birçok işlemi aynı anda yapılabilecek.E-nabız ile “Tansiyon”, “Şeker”, “Nabız” ve “Ağırlık” sekmelerine tıklayarak buraya eklediğiniz bilgilerinizi görebilir, “Ekle” sekmesiyle sisteme şeker, tansiyon, ağırlık, nabız bilgilerinizi ekleyebilirsiniz. Takviminizde randevularınızı ay, hafta ve gün bazında görüntüleyebilirsiniz . Randevu üzerine tıklayarak detaylarını görebilirsiniz. Randevu Al butonuna tıklayarak, MHRS’ye ayrıca giriş yapmadan ileriki tarihlere yeni muayene randevusu yapabilirsiniz. Böylece tek ekranda düzenli bir şekilde sağlık işlemlerinizi planlayabileceksiniz.

Sağlık bilgilerinizi istediğiniz kişilerle paylaşabilirsiniz. Bunun için sağlık bilginizi paylaşacağınız kişinin TC kimlik numarası ve cep telefonunu girerek bu kişiye sağlık bilgilerinize erişim izni tanırsınız.

Yıldız Sağlam

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.