HAYALLER PARİS, HAYATLAR VASAT!

Hangimiz hayalini kurmayız ki çok rahat olmanın… Hesap yapmadan para harcayıp diyar diyar gezmenin, kimimiz çok paranın hayalini, kimimiz rahat bir hayatı, kimimiz sağlıklı olmayı, kimimiz hep mutlu olmayı! Hayal kurmak doğamızda var. Hayalsiz hayat mı var? Bir kitapta okumuştum.

Hiçbir şeye sahip değilken bile her şeye sahipmiş gibi hissetmektir gerçek mutluluk. Her şeye sahipken bile hiçbir şeye sahip değilmiş gibi hissetmektir gerçek mutsuzluk….

İşte son zamanlarda en çok konuşulan bedelli askerlik erkeklerin hayali oldu. Kimi bedelliyi dört gözle bekledi, kimi haksızlık dedi. Erkeklerin hayat mücadelesinde önlerine çıkan en ciddi engel askerlik.. İşini kaybetmek istemeyen erkekler, evinde bakıma muhtaç aile bireylerinin olması, eşine çocuğuna ondan başka bakacak kimsesinin olmaması hep erkeklere bedelli hayali kurdurdu.

26.07.2018 tarihinde kabul edilip 7146 sayılı kanun ile 03.08.2018 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren yasada 01.01.1994 tarihinden (bu tarih dahil) önce doğanlar kanunun yürürlülüğe girdiği tarihten itibaren 3 ay içerisinde gerekli yerlere başvurarak 15.000 TL karşılığında 21 gün askerlik yapacaklar..

15.000 TL karşılığında hayallerine kavuşmak…

Maalesef ki birçoğu bu miktarı bulamayacak durumda, ellerinde ne varsa satıp ya da kredi çekip kavuşacaklar bedelliye! Kiminin ise yine hayali olarak kalacak. Satacak hiçbir şeyi olmayan için… Bu miktarı yatıran içinse büyük kısmet düşünsenize sadece 21 gün hayata ara veriyorsunuz. Sonrasında kaldığınız yerden devam kazancınız ve hayatınızı amorte edebileceğiniz zamanınız size kalıyor.

Durumlar ne olur önümüzdeki günler gösterecek… Hadi kalın hayallerinizle…

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com