EkoFest Programı belli oldu

Kazdağı Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Derneği’nin gerçekleştirdiği doğa festivali “Kazdağı Ekofestival”in dördüncüsü 15-19 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek.

Her sene farklı bir temayı ele alan EkoFest bu sene“Güneş bize yeter” sloganıyla duyuruldu. Doğa severleri buluşturacak olan EkoFest’te, bu sene enerji konusu konuşulacak. Festivalin başlangıç günü olan 15 Ağustos’ta alana girişler başlayacak ve festival boyunca sportif aktiviteler, atölyeler, paneller ve konserler olacak. 15-19 Ağustos tarihleri arasında Zeytinli -Mehmetalan köyü Kuzgun Camp’ta düzenlenecek EkoFest boyunca katılımcılar çadırda konaklayacaklar.

Festival komitesi tarafından yapılan kurallar ve ilkeleri kapsayan duyuruda; “Festival alanına gelirken mümkün olduğunca ambalaj atığı bırakacak ürünler getirmiyoruz. Festival alanında atıkların ayrıştırılmasına özen gösteriyor, geride atık bırakmıyoruz. Alkollü içecek satışı yapmıyoruz. Yangına karşı azami özen gösteriyor, önceden belirlenmiş alanlar dışında ateş yakmıyoruz. Belirlenen yerler haricinde çadır kurmuyoruz. Otopark dışı alanlara araç park etmiyoruz. Mangal yakmıyoruz. Her ebeveyn kendi çocuğundan sorumludur. Dilerse diğer çocuklarla da ilgilenebilir tabii. Evcil hayvanları olanlar bakımlarından ve denetimlerinden sorumlular. Tasmalarını getirmeyi unutmuyoruz. Doğanın haklarına saygı gösteriyor, börtü böceklere, hayvanlara, ağaçlara, çalılara, otlara, çiçeklere zarar vermiyoruz. Festival katılımcılarının olanaklardan eşit şekilde yararlanmasına özen gösteriyoruz. Festival katılımcıları olarak birbirimizin haklarına saygı gösteriyor, davranışlarımızla etrafımıza rahatsızlık vermiyoruz. Kazdağı hepimizin. Hizmet beklemiyoruz, katılımcı oluyor, organizasyona destek oluyoruz. Etkinliklere katılıyor, bilgi ve deneyimlerimizle zenginleşiyoruz.” denildi.

Atakan AlkışBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.