Anafartalar Zaferi’nin 103. Yılı Dolu Dolu Geçecek

Çanakkale Kara Savaşları’nın dönüm noktası olan Anafartalar Zaferi’nin 103. yılında Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından kutlama programı düzenlenecek.

Çanakkale Kara Savaşları’nın dönüm noktası olan Anafartalar Zaferi’nin 103. yıldönümü Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından bir kutlama programı düzenlendi. Mehmetçiğin hatırasının, inancının, cesaretinin, milli birlik ve beraberliğimizin harcı olan Çanakkale Zaferi’ni kazandıran bu yüksek ruhun yaşatılması adına bir dizi etkinlik gerçekleşecek.

10 Ağustos Anafartalar Zaferi’nin 103. yılı kutlamaları kapsamında; saat 10:00’da restore edilen Bigalı Köyü’ndeki Atatürk Evi Müzesi’nin açılışı gerçekleştirilecek. Saat 11.00’de Conkbayırı’ndaki Atatürk Zafer Anıtı’nda resmi tören düzenlenecek. Saat 13:00’de Kabatepe’de Mevlid-i Şeriff ve tasavvuf dinletisi programı gerçekleştirilecek. Kutlama programı akşam saat 20.00’de Anadolu Hamidiye Tabyası’nda “Senfoni ile Müziğimiz” adlı konserle devam edecek. Konsere tüm halk davet edilirken katılmak isteyenler için Cumhuriyet Meydanı’ndan saat 19.00’da ücretsiz servis araçları kaldırılacak.

Yıldız Sağlam

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com