Susuz, ilgisiz Çanakkale

Hafta Sonu insanların evde olduğu günde Barbaros Mahallesi, Dardanos ve Güzelyalı başta olmak üzere kentin büyük bir bölümü susuz kaldı.

Su kesilmesinin ardından, Belediyenin telefonları kilitlenirken, sorunun çözümünü yapacak yada olayı halka anlatacak bir yetkiliye ulaşılamadı. Elde edilen bilgiler ışığında, öğrenildiğine göre Cumartesi akşam saatlerinde Sarıcaeli köyünde bir yurttaş sondaj çalışması sırasında kente su taşıyan ana boruyu patlatmış. Su kesintisinin de bundan kaynaklandığı ileri sürüldü.

Su kesintisinden sonra belediyeye ait ekipler çalışmalara başladı. Aradan geçen yaklaşık 12 saate karşın kente su verilemedi. Yurttaşlar, belediye yetkililerine ulaşamamaktan dert yanarken, yetkililerin de çalışmaların olduğu bölgede olduğu ileri sürüldü. Bu arada belediye ekiplerinin pratik olaya müdahale edememesi eleştirilirken, kadroların yetersiz kaldığı, uzun yıllar aynı grevde bulunan müdürlerin ve başkan yardımcılarının da heyecanını yetirdiği ileri sürüldü. Öte yandan Barbaros semtinde yurttaşların tatlı su çeşmelerine giderek günlük acil su ihtiyacını karşılamaya çalıştığı gözlendi. Belediye ekiplerinin akıl edip su tankeri ile mahallelerde su dağıtmak akıllarına gelmemesi de ayrıca dikkat çekti.

Güngör Yıldız

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com