Okullarda Hazırlıklar Hızlandı

Okulların yaz tatillerine çıkmasının ardından binalarda bakım onarım çalışmaları başladı. Bu okullardan biriside Vahit Tuna Anadolu Lisesi oldu. Tatil döneminde okulda rötuşların sürdürüldüğü görüldü.

Yaz dönemlerinde 3 aylık süreç fırsat bilinerek okullarda bakım onarım çalışmaları yürütülüyor. Yürütülen çalışmalar kapsamında okulların daha iyi fiziki şartlara gelmesi hedeflenirken, dış cephelerdeki eksiklikler gideriliyor. 2017-2018 eğitim öğretim yılının tatil girmesinin ardından Esenler Mahallesi’nde bulunan ve kentin en başarılı okulları arasında gösterilen Vahit Tuna Anadolu Lisesi’nde bakım onarım çalışmaları başladı. Okulun eski olan dış yapısında sıva işlemleri yapılırken, spor salonunun merdiven ve dış cephesinde de sıvalama ve yenileme çalışmasının yapıldığı görüldü.

Okullarda son dönemlerde dikkat edilen güvenlik önlemleri kapsamında okulun dışında bulunan ince ve eski demir parmaklıklar söküldü. Sökülen kullanışsız demir parmaklıklar yerine okulu çepe çevre saran tuğla döşemeli demir inşa edildi. Daha sonrasında inşa edilen demir sıva ile kapatılarak kullanışlı hale getirildi. Okulda ki çalışmaların bir süre de süreceği ön görülürken, Merkez’de bulunan okullar 2018-2019 eğitim öğretim yılından önce hazırlıkları hızlandırdılar.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com