17 Gençlik’ten Başkan Önen’e tepki

Çanakkale taraftar derneği 17 Gençlik, geçtiğimiz gün Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen’in söylemiş olduğu “küçük gruplardan tepkiler geldi” söylemine karşı tepki yazısı yayımladı.

17 Gençlik Taraftar Derneği’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler yer aldı; “Sayın Başkan Niyazi Önen açıklamalarında 2 saniyede küçük bir grup diye bahsettiğin grup aslında o kadarda küçük değil. Bunu söylemen normal çünkü sen bu bu takımın sahibi olmana rağmen bizim hissettiklerimizi hiç bir zaman hissedemezsin. Sen ticaret adamısın işin rakamlarla başarı varken dolu tribün görürsün başarı yokken o ‘küçük’ grubu görürsün. Bizim işimiz sayıyla değil insanla bizim için 1 bazen 1000 den büyüktür senin bunu anlayamaman ve hissedememen çok normal ama üzücü bu yüzden biz zenginiz siz fakir biz büyüğüz siz küçük.

Bizler küçük yaştan bu yana futbola ve şehrimize gelen tutkudan kaynaklanan ortak duyguları birlikte yaşayan, paylaşan, stadyumu artık evimiz gibi sahiplenen ömrümüzün büyük kısmını stadyum ve deplasman yollarında harcamış bu yollarda sizlerin aklınızın almayacağı olaylar yaşamış bir aileyiz.

Sizler restoranlarda yemek yerken lüks otomobillerinizde uçaklarınızda seyahat ederken bu takımı destekleyen insanların ne durumlarda maçlara gittiğini biliyor musunuz? En ufak bir fikriniz dahi yok. Bundan eminim. Bir çoğumuz hayatlarını bu uğurda adayarak geleceğini yaktı. Dersten kaçtı, sınava girmedi, ailesine rest çekti, kız arkadaşını tercih etmektense maça gelmeyi tercih etti, aç kaldı, uykusuz kaldı, hastalandı, yaralandı, nezarete düştü, dayak yedi, ceza aldı, evlenemedi, işsiz kaldı… Ama paylaştı duygularını yaşadıklarını paylaştı arkadaşına destek çıktı sahiplendi birbirimizin ailesini ikna ettik dertlerimizi paylaştık karakolların önünde birbirimizi bekledik çorbamızı bölüştük şimdi soruyorum biz mi küçüğüz siz mi?

Şimdi siz yine ticaret adamı gözüyle para kaybettiğinizi söylüyorsunuz. O küçük grup dediğiniz gruptaki insanlar hayatlarını bu uğurda mahvetti şimdi kim daha karlı kim daha zararlı? Acaba bu şehri bu kulübü siz mi daha çok seviyorsunuz biz mi? Biz başımıza gelen her olayda her zorlukta sevdamızdan vazgeçmedik şikayet edip yardım gelmiyor diye hayıflanmadık biz bu uğurda döktüğümüz çileye emeğe aşıktık siz bu hissiyatı nerden bileceksiniz sayın başkan işte bu yüzden iyi ki bu küçük gruptayım kendimi sizden çok daha zengin ve çok daha büyük hissediyorum”

Atakan Alkış

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com