Müftü Özler Kuran kursu öğrencilerinin yanında

Gelibolu Müftüsü Dr. İbrahim Özler, devam eden Kuran kursunu yerinde tespit etmek amacıyla ilçe merkezi, kasaba ve köylerde bulunan kursları ziyaret etmeye devam ediyor.

Ziyaretler sırasında, hem görevlilere hem de öğrencilere yaz Kur’an kurslarıyla ilgili birtakım tavsiyelerde bulundu. Yaz Kur’an kurslarında başarıya ulaşabilmek için ilk günden son güne kadar hizmet aşkı gözetilerek çalışma yapılmasının fayda sağlayacağını ifade eden Özler; öğrencilere İslam dininin sevdirilmeye çalışılmasını, güler yüzlü ve sabırlı davranılmasını, ayrıca öğrencileri seviyelerine göre gruplara ayırarak eğitim-öğretim yapılması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Yaz Kur’an kurslarına devam eden öğrencilere sosyal ve kültürel etkinliklerin yaptırılmasını, öğrencilerin kitap okumalarının sağlanmasını, oyun oynamalarına engel olunmamasını ve onlara zaman zaman küçük hediyeler verilmesi gerektiğini de ifade eden Özler; yaz Kuran kurslarının mezuniyet veya hatim gibi bir veda programıyla sonlandırılmasını ve kursa devam eden öğrencilerle kurslar bittikten sonra devamlı olarak iletişim halinde bulunulmasının da öğrenciler üzerinde çok kalıcı bir etki bırakacağını söyledi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.