Bedellide Süreç Başladı

Günlerdir konuşulan bedelli askerlik, dün Resmi Gazete’de yayınlandı.  ”asal.msb.gov.tr”  adresinden başvuru kılavuzu da yayınlanarak süreç vatandaşa aktarıldı.

Bedelli düzenlemesinin de yer aldığı ” Askerlik Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve 663 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’de (KHK) Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun” Resmi Gazete’de yayımlandı. Kanunla, yurt dışında yaşayıp, Bedelli askerlikten yararlanmak isteyenlerin ödediği bin euroluk tutar 2 bin euroya çıkarıldı ve 38 yaş sınırı kaldırıldı.
Bedelli askerlik için başvuru kılavuzu ”asal.msb.gov.tr” adresinden yayımlandı. Bugün yayınlanan kılavuzda bedelli askerlik başvurusu yapacakların başvuru ve askerlik süreci hakkında bir tablo yayınlandı. Adaylar bu tablo sayesinde nasıl başvuru yapacağını öğrenebilecek.
E-Devlet üzerinden “https://www.turkiye.gov.tr/mill-savunma-asal-bedelli-basvurusu” adresine giriş yapıldıktan sonra başvuru kağıdı sistem tarafından oluşturuluyor. Sonrasında belgede; bedelli askerliğe başvuru yaptığınız ve 3 ay içinde bedeli ödeyeceğinizi bildiriyorsunuz. Belgenin çıktısını alıp bankaya ödemenizi yapabilir, alacağınız dekont ile Askerlik Şubesi’ne gidebilirsiniz.

Yıldız Sağlam

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com