Turan, “Hukuk, Diplomasi, Usul Yok!”

Yıllardı İzmir’de yaşayan Amerikan vatandaşı Evangelik Rahip Andrew Brunson’un FETÖ ve PKK bağlantıları gerekçesiyle tutuklanmasının ardından Dolar 5 TL’yi aştı ve piyasalarda dengeler değişti. Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan duruma tepki gösterdi.

Amerikan vatandaşı rahip Andrew Brunson’un PKK ve FETÖ bağlantıları gerekçe gösterilerek tutuklanmasının ardından piyasalar alt üst oldu. ABD Türkiye’ye yaptırım uygulayarak iki Türk Bakanın ABD’ye girişini engelledi. Bu Bakanlar İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül oldu.

“Dolar 5 TL Oldu”

Tutuklamanın ardından ABD yaptırımları bununla da bitmedi. Dolar dün akşam itibariyle 5 TL oldu. Euro ise 6 TL’ye yaklaştı. Dış piyasalarda bu artıştan ötürü borsada dengeler değişti.

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan konu ile ilgili twitter hesabından bir paylaşımda bulundu. Turan, “ABD belasını Türklerin elinden bulacaktır” vurgusunda bulundu.

Turan’ın paylaşımda, “Duamız Amerikan Medeniyeti’nin belasını Trüklerin elinden bulmasıdır demişti İsmet Özel. ABD’nin saygısız ve küstah üslubunu görünce bu sözler amin denmeyi ne kadar da hak ediyor! Hukuk yok! Diplomasi yok! Usul yok!” cümlelerini paylaştı.

Tunahan Ünsal

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.