Selülitlerden Biberiye İle Kurtulun

Özellikle kadınların yaz aylarında en büyük derdi haline gelen selülitler için birçok tedavi yöntemi önerilip uygulanıyor. Bunlardan biri olan biberiye yağı, birçok faydasının yanı sıra selülit derdi olan kadınlara çare oluyor.

Selüliti olan insanların büyük kısmı sürekli olarak ciltlerinin görünümünü pürüzsüzleştirmenin bir yolunu arıyorlar.Bu yüzden düzeltmeyi ve daha pürüzsüz ve daha güzel bir cilt elde etmeyi amaçlayan birçok ürün ve terapi kadınlar tarafından denenmektedir. Genellikle kozmetik ürünlerin pahalı olması ve kimyasaldan uzak kalma çabası da kadınları bitkisel ürünlere yönlendirmektedir.
Bunlardan biri olan biberiye, birçok topikal faydası sebebiyle yaygın şekilde kullanılmaktadır ve bu ünlü şifalı bitki esans olarak kullanıldığında hemen emilir. En büyük faydalarından birisi de iltihaba karşı güçlü etkisi olmasıdır. Bu da kas sorunlarının tedavisi, dolaşımın iyileştirilmesi, ödemle mücadele, masaj faydalarının arttırılması gibi birçok durum için biberiyeyi tercih ettirmektedir.Ayrıca doğal bir cilt toniği görevi de görerek, esnekliğin korunması ve sarkmaların önlenmesi için idealdir.
Bu önemli faydaları sebebiyle, biberiye esansı selülite karşı yoğun biçimde kullanılmaktadır.
Çanakkale’de bitkisel ürünlerde birçok kadının tercih ettiği Aktar Kamuran Burcu, biberiye ve selülit ile ilgili şu ifadeleri kullandı: “Selilütler için biberiye yağı ve çayı veriyorum. Yağı günlük vücuda sürülerek uygulanıyor. Biberiye çayı da ödemi atıyor. Sprey olarak kullanılanlar da var. Biberiye yağı vücuda uygulanırken günde bir defaya mahsus olmalı. Duş alınca açılan gözenekler açıldığında uygulanıyor. Selülitli bölgeye yağ ile masaj yaptıktan sonra yarım saat bekleyip yeniden duş alıyorsunuz. Lif ile ovalayarak o yağı akıtıyorsunuz.”

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com