İHD: “Artık Yeter”

Çanakkale İnsan Hakları Dereği (İHD) tarafından yapılan basın açıklamasında Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde Nurcan Karakaya ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya’nın yaşamını yitirdiği terör eylemi kınandı. Yapılan açıklamada; “artık yeter” denildi…

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinin Büyük çiftlik Beldesi Susat Deresi mevkiinde otomobili ile, astsubay eşini ziyaretten dönen Nurcan Karakaya (25) ve 11 aylık bebeği Mustafa Bedirhan Karakaya teröristler tarafından yola döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu hayatlarını kaybetmişti. Alçakça yapılan bu terör eylemi İHD Çanakkale Şubesi tarafından kınandı.

İHD Şube Başkanı Leyla Yavuz tarafından yapılan yazılı açıklamada; “Kurulduğu günden bu güne kadar yaşam hakkının kutsallığını savunan derneğimiz, ne yazık ki yürekleri burkan ve sözün bittiği yer olan 11 aylık bebeğin ölümünü konu alan bir saldırı karşısında gerçekten sözün bittiğini haykırmak istemektedir. Artık yeter, biz ölümlerin ardından kınama yazıları yayınlamaktan yorulduk, ama ölümler hız kesmeden, hem de 11 aylık bebeğe ulaşana dek devam ediyor. Artık yeter, şiddet bir hak arama yöntemi değildir. Artık yeter, Derhal şiddetti hayatımızdan çıkarıp, sorunlarımızı uygar ülkeler gibi, diyalog yolları ile barışçıl yöntemlerle çözelim. Artık yeter, insan haklarına saygılı demokratik yöntemlerle her türlü sorunumuzu çözebileceğimizi görmüyor muyuz. Bu olgunluğa erişmedik mi. Artık yeter, aklımızı başımıza devşirmemiz için daha kaç bebeğin ölmesi gerekecek…. Artık yeter, şiddetin kaynağı nereden gelirse gelsin, net, kesin ve haykırır bir biçimde yüksek sesle bağırarak söylüyoruz. Yukarıdaki ve buna benzer insan hayatına yönelik bütün eylemleri, saldırıları kınıyoruz” denildi.

Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com