Asya İle Avrupa’nın Birleşiminde Çöplük

Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan ve her gün yüzlerce turistin binlerce vatandaşın gördüğü İskele’de meydana gelen çöp sorunu bir türlü çözülemiyor. Vatandaşlar çözülemeyen yada çözülmek istemeyen sorun için “artık pes” vurgusunda bulundular.

Geçtiğimiz aylarda gazetemizde yer verdiğimiz Deniz Yüzeyi Temizleme Aracı’nın Çanakkale’de olmamasının bir eksiklik olduğu neredeyse her gün doğrulanıyor. GESTAŞ İskele’sinin hemen yanı başında bankamatiklerin olduğu alanda biriken çöpler vatandaşın gözlerini yuvalarından çıkarttı. Çöpler, çöp yığını oluşturarak adeta denizde bir konteynır varmış etkisi meydana getirdi.

Çöpler arasında terlik, ölü hayvanlar, yosun, ot kalıntısı, cam ve plastik şişe, piji hatta ve hatta tabıldot dahi görülür oldu. Kente dışarıdan gelen vatandaşlar pisliğe anlam veremezken, lodosta pislik daha da arttı. Çanakkale’de bir eksiklik olan ve Belediye tarafından tedarik edilmeyen Deniz Yüzeyi Temizleme Aracı kent halkı tarafından bir zorunluluk olarak adlandırıldı. Sahil kentlerinde olan bu araç ile denizin temizliği kolay bir şekilde sağlanabiliyor.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com