Puantiyeye Veda

1950’lerin modası puantiye, son birkaç yıldır yeniden hayatımıza girmişti. Puantiye yerini dama ve kareli kumaşlara bırakmaya hazırlanıyor.

Son iki yıldır özellikle yaz aylarında favorimiz haline gelen puantiyeli giysilere yavaş yavaş ediliyor. 1950’li yılların en çok tercih edilen deseni puantiyeler, yıllar sonra geri dönmüştü. Elbiseler, bluzlar, etek ve pantolonlarda gördüğümüz puantiye özellikle yaz aylarında favorimiz olmuştu.

Moda dergileri, güncel yazılar ve ikonların kullandıkları desenlerle değişen akımlar, puantiyeye veda etmeye başladı. Puantiyenin renkli görüntüsünün yerini kareler aldı.

Puantiye gibi tüm kumaşı kaplayarak karşımıza çıkan kareler, renk renk-boy boy tüm kıyafetlerimize nüfuz etmeye başladı.

Rakip tanımayacağının ışığını şimdiden veren kare-pötikare desenler maskülen tarzı da beraberinde getiriyor.

Önceki yıllarda kalın kumaşlarla özellikle sonbahar ve kış aylarında karşımıza çıkan kareler şimdi ise renk renk her yerde.

Ekose olarak bildiğimiz kare, artık yazlık elbiselerde, plajlarda ve kırlarda. Karışık desenli kombinlerin modası ile giyinmeye başladığımızdan kare ve dama desenlerin kombini de oldukça renkli ve kolay.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com