Kordonboyu’nda Taekwondo Şampiyonası

15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini anma açık hava taekwondo Marmara Şampiyonası, 28 Temmuz Cumartesi gününün akşamında  Çağlar Kaynak Basketbol Sahasında yapıldı. Dünya, Avrupa ve uluslararası şampiyonalarda dereceler almış sporcuların da yer aldığı turnuva yüksek kalitede geçti…

Geçtiğimiz Cumartesi akşamı Kordonoyu’nda yer alan Çağlar Kaynak Basketbol Sahası’nda düzenlenen turnuvaya Çanakkale’nin yanı sıra İstanbul, Eskişehir, ve Kırklareli illerinden 11 kulüp katıldı. Gece geç saatlere kadar süren bu şampiyonada 86 sporcu mücadele etti. Şampiyonada başarı elde edebilmek için şampiyonaya katılan illerin ve kulüplerin sporcuları tüm hünerlerini ortaya koyarak şampiyon olmak için ter döktüler. Şampiyonada Dünya, Avrupa ve, Türkiye dereceleri olan sporcuların yarışması Türkiye şampiyonası havasında geçmesini sağladı. Çanakkale Anafartalar Spor Kulübü 4 birincilik alarak 41 puanla birinci olurken ikinciliği ise 35 puanla yine Çanakkale kulüplerinden 18 Mart Spor Kulübü almayı başardı.

Taekwondo Çanakkale İl temsilcisi Hasan Altunışık şampiyonaya katılımın yüksek olduğu şampiyonada, kalitenin ve yüksek performansın olmasından dolayı bu şampiyonayı izleyenleri heyecanlandırarak onların büyük beğenisini kazandığını belirtti. Altunışık şampiyonanın önemine vurgu yaparak şampiyonanın kordon boyunda yapılmasının amacının, taekwondo sporunu Çanakkale halkına tanıtarak taekwondo sporunun kırıcı ve sokak kavgası bir spor olmadığını göstermek olduğunu belirtti. Altunışık konuşmasının devamında; “Bu güzide sporu halkınıza tanıtıp sevdirmek amacındayız. Bunu da gerçekleştirdiğimiz inancındayım. Futbol maçlarında görmeye alışık olduğumuz seyirci kalabalığının yapmış olduğumuz bu şampiyonada gördük. Çanakkale halkımızın beğenisini kazanan bu şampiyona da izleyenler de büyük bir görsel şölen olduğu kanısındaydılar” dedi.

“Çanakkale için önem arz etmektedir”

İl temsilcisi Altunışık şöyle devam etti, “Böylesi etkinlikleriniz Çanakkale taekwondosu için çok önem arz etmektedir. Çanakkale ilimizde sık sık maç yaparak bu sporcularımızı her an maç olacakmış gibi maçlara hazır tutmaktayız. Bu yapmış olduğumuz uygulamanın karşılığını sporcularımızın Türkiye, Avrupa gibi büyük şampiyonalarda derecelerle alıyoruz ve inşallah da almaya devam edeceğiz, bu sebeple doğru yolda ilerlediğimiz kanısındayız” dedi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.