Çanakkale ekonomisine bedelli takviyesi

Çanakkale’de 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı ile Ezine 3’üncü Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’nda bedelli askerlere eğitim verilecek. Alınan bu kararda büyük pay sahibi olan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, TBMM Genel Kurulunda bedelli askerlik düzenlemesinin de bulunduğu kanun teklifinin yasalaşmasını değerlendirdi. Turan,  bedelli askerliğin şehir ekonomisine katkı sağlayacağını dile getirdi. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO)Yönetim Kurulu Başkanı da alınan kararı olumlu değerlendirdi…

Askerlik Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve KHK’lerde Değişiklik Yapan Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu’nda kabul edilerek 4 gün önce yasalaştı. Bedelli askerlikle ilgili sona gelinen çalışmalar kapsamında, başvuru sayısına göre celp dönemi planlaması yapılacak. Konuyla ilgili çalışmalar devam ederken, 21 günlük eğitimlerin de nerede alınacağı belirlenmeye başlandı. Alınan Karara göre Çanakkale’de 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı ile Ezine 3’üncü Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı’nda bedelli askerlere eğitim verilecek.

Bu kararın alınmasına büyük pay sahibi olan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan bedelli askerliğin şehir ekonomisine katkı sağlayacağını dile getirdi. Turan yaptığı değerlendirmede; “Bedelli askerlikte 21 günlük eğitimin 11 il, 13 birlikte yapılması planlanıyor. Askeri birliklerin arasında Çanakkalemizde bulunan 3’üncü Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı ve 116’ncı Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı bulunmaktadır. Çanakkalemize eğitim için gelecek olanlar aynı zamanda esnafımızdan alışveriş yaparak ekonomiye katkı sağlayacak. Askerlerimizin yakınları burada konaklayarak, gezerek, hem turizmimize, hem de ekonomimize destek olacak. Çanakkalemizin peyniri, kirazı, şeftalisi, Bayramiç beyazı daha geniş kitleye ulaşacak” ifadelerini dile getirdi.

Semizoğlu olumlu değerlendirdi

Konu hakkında konuşan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, alınan kararı olumlu değerlendirdi. Semizoğlu yaptığı konuşmada; “Bu durum esnafınıza müthiş bir sinerji, artı moral yazacaktır. Gelenlere hoş bir seda bırakabilirsek Çanakkale gerçekten hak ettiği tanıtımı hak ettiği yeri alacaktır. O yüzden hepimize iş düşüyor” dedi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com