Eski Bakan ve Şampiyon Boğaz’da yüzdü

Eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen ile eski dünya şampiyonu yüzücü Alman sporcu Ute Hashner-Brückner, Pazar günü yapılan yüzme yarışının tanıtımı amacıyla geçtiğimiz Cumartesi günü Çanakkale Boğazı’nda yüzdü.

Türk Spor Vakfı tarafından, Kale Grubu ana sponsorluğunda bu yıl ilki yapılacak olan Troya Açık Su Yüzme Yarışı için Çanakkale’ye gelen Dünya Şampiyonu Alman sporcu Ute Hashner-Brückner ve eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Cumartesi sabahı saat 11.00’de akreditasyon merkezinde basınla buluştu.

Ardından saat 12:30’da Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın da katılımı ile beraber ile Çanakkale Yat Limanı’ndaki Troya 1’inci açık yüzme yarışının alanı olan parkura gelen Tüzmen ve Brückner, burada denize girdi.

Tüzmen: “Çanakkale’mizi tanıtma imkanı buluyoruz”

Organizasyon hakkında konuşan eski Bakan Tüzmen; “Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin ve Türk Spor Vakfı’nın ortak başarılı çalışmaları sonucunda, ana sponsorumuz Kale Grubu’nun desteği ile yaptığımız bir müsabaka. Uluslararası yüzücülerin katıldığı, uluslararası bir organizasyon. Dünya şampiyonu ve dünya rekortmeni Ute Hanım aramızda. Kendisi Çanakkale’ye ilk defa geliyor. Burada kendi ülkemizi, Çanakkalemizi, Troyamızı tanıtma imkânı buluyoruz. Önemli olan burada gelecek nesillerin de spor camiasına iyi bir şekilde katılımını sağlamak. Herkese burada destek vereceğiz. Onları güzel bir şekilde yarınlara hazırlayacağız. Ben inanıyorum bütün yüzücüler burada ellerinden gelen gayreti gösterecekler. Bizden de Ute gibi bir dünya şampiyonu, bir dünya rekortmeni çıkmasını çok büyük bir arzuyla bekliyorum” dedi.

Brückner Çanakkale’de olmaktan mutlu

Eski rekortmen Ute Hashner-Brückner ise; “Burada bulunmaktan çok mutluyum. Sayın bakanın davetinden dolayı çok teşekkür ederim. Bundan yaklaşık dört yıl önce Sayın Tüzmen Bey ile tanıştık. Bu da bana büyük bir gurur veriyor” dedi.

Vali Tavlı: “Yarışlar her yıl devam edecek”

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı yaptığı konuşmada Troia Yılı kapsamında Çanakkale’de sanat, spor ve her alanda etkinlik yapıldığını belirtti. Vali Tavlı konuşmasının devamında; “Çanakkale Boğazı’ndan Troya’ya doğru yapılacak bu yarışlarda dünya şampiyonu yüzücülerimiz de aramızda olacaklar. Güzel bir etkinlik olacak. Bundan sonra her yıl Türk Spor Vakfı desteğinde Kale Grubu’nun sponsorluğunda Troya açık yüzme yarışması devam edecek. 2018 Troia yılı nedeniyle herkesi Troia’ya, Çanakkale’ye bekliyoruz” dedi.

Atakan AlkışBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com