“Atikhisar’ı Koruyamıyoruz”

Altın arama faaliyetleri sonucunda doğasında ciddi bir şekilde tahribat olan Çanakkale’nin tek içme su kaynağı konumunda bulunan Atikhisar Barajı, bu seferde duyarsız vatandaşlarca tehlike altında. Bazı vatandaşlar, “Altından korusak duyarsızlıktan koruyamayacağız.” yorumlarında bulundular.

Altın arama faaliyetleri sonunca ciddi bir şekilde tahrip olan ve içme su kaynağı bakımından tek olan Atikhisar Barajı, hafta sonlarında vatandaşlar için adeta bir mesire yeri olarak kullanılıyor. Kamusal alan bakımından zengin olan Çanakkale’de kamusal alanlarda da tahribat düzeyi bir o kadar yüksek. Kordon’daki denizden, Yeni Kordon’daki kayalıklara kadar kentin her alanında biriken çöpler ve deniz kirliliği can sıkıcı boyutlara geldi. Bu alanlara şimdi Atikhisar’da eklendi.

“Başkan Gökhan Tepki Gösterdi”

Piknik yapmak amacıyla doyasıya vakit geçirilen Atikhisar’a giden vatandaşlar eşyalarını toplarlarken çöplerini toplamayı unutunca ortaya akıl almaz manzaralar çıkıyor. Evimizi temiz tuttuğumuz kamusal alanda bir o kadar yabanileştiğimiz bu günlerde Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’da duruma tepki gösterdi.

“Nasıl Bu Kadar Duyarsız Olduk?”

Gökhan, sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, “Bu acı görüntüler tek içme ve kullanma suyu kaynağımız Atikhisar Baraj Gölü’nden. Bize suyunu, meyvesini, temiz havasını veren doğaya yaptığımız ihanetler ne zaman son bulacak. Nasıl bu denli duyarsız olduk, unutmayın doğanın sonu, hepimizin sonu!” cümlelerini kullandı.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com