“İyi ki varsınız!”

Biga Devlet Hastanesi’nde doğum yapmak üzere olan bir anne adayının imdadına koşan sağlık ekibi “İyi Ki Varsınız” dedirtti.

Biga Devlet Hastanesi’ne doğum yapmak üzere başvuran anne adayına doğumun riskli olmasından dolayı sezaryenle bebeğin alınması uygun görüldü. Biga Devlet Hastanesi’nde görevli Kadın Doğum Uzmanı babasının cenazesine katılmak için izinli olmasından dolayı hastanede değildi. Anne ve bebeğin durumu risk altında olduğu için karayolu ve havayolu ambulansı kullanılamadı. Dakikaların dahi son derece önemli olduğu bu anlarda farklı bir yol izlenerek Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet hastanesinde görevli Uz. Dr. Enzar Töre ve Ebe Buse Alim, ambulans helikopterle Biga Devlet Hastanesinde bulunan hastaya ulaştırıldı.

Sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilen sezaryen operasyonunun  ardından doktor ve ebe eşliğinde anne ve bebek gözlem amaçlı hastanemize hava ambulansıyla nakledildi.

“SAĞLIK PERSONELİMİZE MİNNET BORÇLUYUZ”

Sağlık için tüm imkan ve olanakların sonuna kadar kullanıldığını belirten Mehmet Akif Ersoy Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ufuk Tali, “Anne ve bebeğimizin durumu gayet sağlıklıdır. Hayata gözlerimizi açtığımızdan itibaren yanımızda olan tüm sağlık personelimize minnet borçluyuz.  Sağlıktaki gelişmeler ve olanaklar sonuna kadar halkımızın hizmetine sunulmuştur. Tereddüt dahi etmeden vazifelerini yerine getiren  hekim arkadaşım Op. Dr. Enzar Töre’yi ve ebe Buse Alim’i tebrik ediyor ellerine sağlık diyorum.” diye konuştu.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com