Hayvanların Ekmek Kavgası

Esenler Mahallesi’nde objektiflere yansıyan görüntüler, National Geographic belgesellerini aratmadı. Ekmek mücadelesine tutuşan martılar ve bir sokak köpeği ortaya güzel görüntüler çıkardı.

Geçtiğimiz gün Esenler Mahallesi’nde bulunan Kedi Köyü’nün hemen önünde Barış Caddesi’nde belgeselleri aratmayacak görüntüler oluştu. National Geographic’ten enstantaneler başlığı altında dahi yayınlanabilir olan fotoğraflarda hayvanların buldukları yiyecek için mücadeleleri objektiflere yansıdı. Hava sıcaklıklarının 35 dereceye kadar ulaştığı içinde bulunduğumuz bugünlerde sokak hayvanlarının mama bulmaları zorlaştı. Çanakkale’de sokak hayvanları konusundaki bilinç düzeyinin yüksek olması sebebiyle bu sorun bir nebze engellenmiş oluyor.

Geçtiğimiz günlerde kentin şehirli canlıları olarak bilinen martıları bir ekmek başında karınlarını doyururken onlara doğru yaklaşan tehlikenden habersizdiler. Martılar arkalarını kontrol etmeden ekmekten birer parça alırlarken, sıcak havada ekmeği gören bir köpekte arkadan yavaşça onlara yaklaştı. Köpeğin geldiğini gören martılar bir anda ekmeği bırakarak kaçtılar. Kaçan martılardan boşa çıkan ekmeği dakikalarca yiyen köpeğin ise keyfine diyecek yoktu. Şehir hayatı içinde ekmek aslanın midesinde diyen vatandaş hayvanlarında ekmek mücadelesine böylelikle şahit olmuş oldu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com