Kıdemli muhabir ikinci kitabını tanıttı

Medya sektöründe 25 yıldır çalışan Lapseki doğumlu Erol Uçar, ikinci romanı Songelen’i tanıttı. Kitap tanıtımına Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da katıldı.

İlk kitabı Filozof Çoban’ın ardından ikinci kitabı “Songelen”i piyasaya süren gazeteci ve yazar Erol Uçar, Songelen’in tanıtımını meslektaşlarının ve Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın da katılımıyla Aslan Abla Sokak’ta bulunan Kozalak Kafe’de gerçekleştirdi.

Gazeteci Yazar Erol Uçar kaleme aldığı Songelen kitabında bir üniversite öğrencisinin ve çevresindeki kişilerin başından geçen olayları anlatıyor. Kitabın konusunda, 06.06.2006 gününe yaklaşıldığında bu günün şeytanın günü olduğu ve şeytanın dünyaya ineceği haberleri internet ortamında ve basın yayın organlarında yayınlanır. Bir üniversite öğrencisi harçlığını çıkarmak için haftalık yayınlanan bir dergide çalışmaktadır. Dergide, makale ve hikayeler yazmanın dışında, aynı zamanda muhabir olarak çalışır. Derginin bir sayısında hikayesinin yayınlanmasından sonra ilginç, sıra dışı ve akıl almaz olaylar yaşanmaya başlar. Muhabir, olayların çıkmasının dergide yayınlanan son hikayesiyle bağlantılı olduğunu düşünür ve araştırmaya başlar. Araştırdıkça kendisinin ve çevresindekilerin olaylarla bir bağlantısının olduğunu anlar. Yaşananların daha başlangıç olduğu ve daha sonra yaşanacak olayları engellemenin mümkün olmadığı anlaşılır.
Etkinlikte konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; “Yazmak, içten gelen duyguların kâğıda dökülmüş olması… Siz basın mensubu olarak zaten bunu hep yapıyorsunuz. Okumak çok önemli. Biz biliyorsunuz maalesef okuma özürlü bir toplumuz. Bizim yıllık okuma süremiz iki buçuk saniyeymiş. Demek ki birçok okumayanımız var ama okumak kadar yazmak da çok önemli. İnsanların içindeki duyguları yansıttığı için birçok insanın yazması çok önemli. Herkesin çeşitli duygularını ve çeşitli bakış açılarını okuma fırsatı bulunuyor. Okumak suretiyle de birçok insana ulaşmış oluyor ve insanlığa katkı sağlıyor. Duygularını romanlara dökmüş olman son derece anlamlı. Başarılarının devamını diliyorum. Yeni romanlarını bekliyoruz” dedi.

Atakan AlkışBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com