“Kedi bile pisliğini kapatıyor!”

Kamusal alanda bir türlü temizliği ve titizliği sağlayamadığımız bu günlerde Kepez’de bulunan piknik alanlarının hali  içler acısı duruma geldi. Piknik alanlarında vakit geçiren vatandaşların çöplerini ve atıklarını alana bırakmalarına Kepez Belediye Başkanı Mutan tepki gösterdi.

Özel alanlarda temiz ve titiz olan vatandaşımızın kamusal alanlarda aynı hassasiyeti göstermemesinden kaynaklanan çöp ve atık sorunu birçok yerde sorun haline geldi. Tüm vatandaşların ortak ve eşit haklarla faydalanabilecekleri alan anlamına gelen kamusal alanlarda titiz olunmamasına tepki geldi. Kepez’de bulunan piknik alanlarının neredeyse her ay fotoğraflarını çekip twitter hesabında paylaşan Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan bu sefer sert konuştu.

Piknik alanlarına vakit geçirdikten sonra alanlarda çöp atılacak yer olmasına karşın çöpünü sağda solda bırakmayı tercih eden vatandaşlara tepki gösteren Mutan, twitter hesabından, “Vatandaşlarımız piknik yapmış. Kedi bile kendi pisliğini kapatıyor. Bravo!” cümleleri dikkat çekti.

“DAHA DUYARLI OLUNMALI”

Vatandaşlarda piknik alanları, parklar, bahçeler ve plajlarda duyarsız vatandaşlardan şikayetçi olurken, daha duyarlı olunması gerektiğini vurguladılar.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com