Hacı Adaylarına Uğurlama Töreni

Gelibolu’da hacı adayları, düzenlenen bir törenle Medine’ye uğurlandı.

Gelibolu Müftülüğü’nün haberine göre; Diyanet İşleri Başkanlığı 2018 yılı Hac Organizasyonu ile Çanakkale’nin Gelibolu İlçesi’nden hacca gidecek olan hacı adayları için bir program düzenlendi.

Gelibolu Merkez Gazi Süleyman Paşa Camii’nde düzenlenen hacı uğurlama töreni Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Gelibolu Müftüsü Dr. İbrahim Özler de programda bir konuşma yaptı. Kutsal yolculuğa çıkanların öncelikle sağlık sıhhat ve afiyet içerisinde gidip tekrar yurtlarına dönmelerini temenni ettiklerini belirten Özler konuşmasını; “Önemli olan hacca gitmek değil, hacı olarak kalmaktır. Bu yolculuk herkese nasip olmaz. Dolayısıyla kendisine hac nasip olanlar bu fırsatı iyi değerlendirmeli ve hayatlarının dönüm noktası olarak algılamalıdır. Sadece bedenlerin değil ruhunda bu ziyafetten istifade etmesi gerekir. Rabbim kutsal toprakları görmeyi ve oraların feyiz ve bereketinden istifade etmeyi herkese nasip etsin” diyerek tamamladı.

Yoğun bir katılımın olduğu ve duygulu anların yaşandığı program yapılan dua ve hacı adaylarının vedalaşması ile sona erdi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com