Turan’dan Kılıçdaroğlu’na Gönderme

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in kurultayda genel başkanlığa aday olmama durumu üzerinden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslendi. Akşener’in kurultayda aday olmayacağını açıklaması üzerine, Turan Kılıçdaroğlu’na “Bir de siz konuşsanız” göndermesinde bulundu.

İYİ Parti’de 24 Haziran seçimlerinden sonra en kaotik dönem yaşanıyor. Partinin kurucu Genel Başkanı olan Meral Akşener, ısrarla parti kurultayında aday olmayacağını ifade ediyor.

“ADAY OLMAMA KARARIM KESİNDİR”

Akşener aday olmayacağını twitterdan şu sözlerle duyurdu; “Değerli dava arkadaşlarım, Kurultayımızda aday olmama konusundaki kararım kesindir. Partimizin yoluna yeni bir yönetim ile devam etmesinin, hem partimizin kurumsallaşma sürecini tamamlayabilmesi, hem de önümüzdeki yerel seçimlerde geleceğinden emin olduğum başarılı sonuçlar için önemli bir adım olduğu kanaatindeyim. Kuruluşumuzun daha ilk gününden itibaren karşılaştığımız tüm engellemelere rağmen partimiz Türk siyasetinde önemli bir yer edindi. Bayrağı devralacak arkadaşlarımızın partimizi çok daha ileriye taşıyacaklarına güvenim tamdır.

“ADAY OLACAK ARKADAŞLARA BAŞARILAR”

Tüm arkadaşlarımı partimizin önündeki kurultay sürecine ve partimizin geleceğine yön verecek yeni yönetimini belirlemeye odaklamaya davet ediyorum. Şimdiden aday olacak tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum.”

“BİR DE SİZ KONUŞSANIZ”

Akşener’in twitterdan aday olmayacağını duyurması üzerine gün içerisinde Grup Başkanvekili Bülent Turan “Bir de siz konuşsanız” diyerek Kemal Kılıçdaroğlu’na seslendi.

“İMZALAR TOPLANDIYSA GETİRSİNLER”

Kılıçdaroğlu ise o sıralarda TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile Yıldırım’ın makamında bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, “Olağanüstü kurultay için imzalar toplandıysa getirsinler. Genel Merkez yerinde duruyor” vurgusunda bulundu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com