ASIL SEN NEREDEYDİN GÜZEL KARDEŞİM?

Ne zaman insanın içini acıtan bir olaya toplumun bir kesimi tepki gösterse, olayın hatalı taraflarından beslenenler ya da onların akrabaları hemen “Neredeydiniz?” karşı atağına geçiyor.

Şort giydiği için bir kadın otobüste tekmelenince hemen karşıt protestocu güruhu ayağa kalkıyor: “Başörtülü kızlarımız yerlerde sürüklenirken neredeydiniz?”

Nevşehir’e bağlı Acıgöl Belediyesi görevlileri tarafından sokak köpeklerinin toplanarak canlı canlı pres makinesine atılması görüntülerine tepki göstermek için belediyeye gelen hayvanseverlerin karşısına hemen bir kalabalık toplanmış. Pankartta yazan şu: “Leyla giderken neredeydiniz?”

Yunanistan’da canlı canlı yanan insanlara üzülenlerin sosyal medya paylaşımlarının altında yapılan yorum şu: “Kudüs yanarken neredeydiniz?”

“O olurken nerdeydiniz?”, “Bu olurken nerdeydiniz?”

NERDEYDİNİZ?

Sizin herhangi bir şeye tepki gösterdiğiniz olmadığı için oralarda da bu insanlar vardı. Siz nerdeydiniz peki bu kadar can ölürken?

Hanginiz bir protesto eylemine katıldınız? Sosyal medya üzerinden “Şehitler ölmez” yazmakla vatandaşlık görevinizi yerine getirdiğinizi mi sanıyorsunuz?

Kendinizi ya da çocuklarınızı işe yetiştirmek, ihale-iş kapmak, koltuk-makam-mevki sahibi dışında en ufak gaye gütmeden siyasi parti (Bu genellemenin tüm partiler için geçerli olduğunu siz de adınız gibi biliyorsunuz) kapılarında yatıp kalktınız da hangi yaralı parmağa işediniz?

Aklınızca had bildirdiğiniz bu insanlar sizlerin de yararına, belki fişlenme riskini bile göze alarak sokağa çıkarken; sesini yükseltirken siz neredeydiniz?

Üç kuruşa değiş-tokuş ettiğiniz haram anlayışınız ve vicdanınızla birlikte edebinizi da satılığa çıkarmışsınız ama bu insanlar sizin adınıza da utanmaktan geri durmazken siz neredeydiniz?

ASIL SEN NEREDEYDİN GÜZEL KARDEŞİM?

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com