Seyirciler ilgiyle Wushu izledi

15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma Açık Hava Wushu Şampiyonası, hafta sonu Çanakkale Valiliği karşısında bulunan Çağlar Kaynak basket sahasında yapıldı.

15 Temmuz Demokrasi şehitlerini anmak için düzenlenen Açık Hava Wushu Turnuvası, 22 Temmuz Pazar Günü yapıldı. 14 Temmuz’da yapılması planlanan turnuva, o haftanın öneminin yoğun olmasından dolayı yapılamamış, bir sonraki haftaya ertelenmişti.

Wushu İl Temsilcisi Selma Altunışık, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Hain darbe girişiminin 2. yıl dönümünü Wushu ve Taekwondo Şampiyonaları düzenleyerek taçlandırmak istedik. İlk haftada Wushu şampiyonamızı yaptık. Avrupa ve Uluslararası derecelere sahip 80 sporcunun katılımı ile düzenlediğimiz turnuvadaki amacımız, yaptığımız sporun sadece sokak dövüşünden ibaret olmadığını, herkese hitap eden bir spor olduğunu, tüm halkımıza göstermekti. Bu konuda başarılı olduğumuzu düşünüyorum çünkü seyircilerimizin ilgisi hiç eksik olmadı. Saat 17.00’de başlayan turnuvamızın ilk dakikasından son dakikasına kadar müthiş bir seyirci kitlemizin olması bizleri ve maça çıkan sporcuları da mutlu etti. Turnuvanın amacı şehit ve gazilerimizi anmak ve onurlandırmaktı. Diğer bir amacı ise kordon boyu gibi Çanakkale halkının en yoğun kullandığı merkezi bir yerde yaparak, halkımıza öncelikle sporu sevdirmek ve branşımız adına da sokak kavgasından ibaret olmadığını halkımıza göstermektir.” ifadelerine yer verdi.

Altunışık, “Çanakkale halkının yoğun ilgisi gözlerden kaçmadı ve hatta Çanakkale’ye gezmeye gelmiş yabancı turistlerin bile ilgisine mazhar olduk. Düzenlediğimiz bu şampiyonanın önümüzdeki aylarda yapılacak olan Türkiye şampiyonalarına hazırlık ve sporcularımızın kendilerini ne seviyede olduklarını görme fırsatı oldu. Çanakkale’mizde bu yönlü maçların sık sık yapılması sporcularımızın her an Türkiye veya Marmara şampiyonaları varmışçasına antrenmanlı ve hazır tutmaktır. Yapılan bu uygulamaların karşılığını Türkiye, Uluslararası, Avrupa ve Dünya şampiyonalarına sporcularımız gittiği için alıyoruz ve inşallah almaya da devam edeceğiz. Bu sebeple işimizi doğru yaptığımız kanısındayız. Katılan tüm sporcu, antrenör, hakemlere katılımlarından dolayı teşekkür ediyor, başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.” diyerek sözlerine son verdi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com