Komşu İçimizi Yaktı!

Yunanistan’da meydana gelen ve kontrol altına alınamayan yangında 60 kişi ölürken, 150 kişi yaralandı. Komşuda çıkan yangına Avrupa Birliği ülkeleri yardıma giderken, Türkiye’de yardım başvurusunda bulundu.

Komşu’da bulunan Doğu Attika bölgesinde meydana gelen orman yangını ev, iş yeri, araba ve kenti kül etti. Yangında 60 kişi ölürken yaralı sayısı 150 olarak belirtildi. Yangının geniş bir bölgede çıktığı belirtilirken, hava durumundan dolayı sürekli yön değiştirdiği ve kontrolünün zor olduğu belirlendi. Uzun süre yanan orman kül olurken rüzgardan dolayı yangın şehirlere sıçradı ve 60 kişi hayatını kaybetti.

Türkiye yangına müdahale edebilmek için Yunanistan Dış İşleri Bakanlığı’na teklifte bulundu. Yangına müdahale için Türkiye’de 2 uçak ve 3 helikopter hazır olarak bekletiliyor. Ölen kişi sayısının 60’la sınırlı kalmayacağı ve artacağı ise yangının büyüklüğünü gözler önüne serdi.

Yunanistan hükümeti meydana gelen yangından sonra OHAL ve Milli Yas ilan etti.

“KOMŞUNUN ACISINI PAYLAŞIYORUZ”

Çanakkale Belediyesi yangınla ilgili twitter hesabından paylaşımda bulundu. Belediyenin hesabından, “Komşumuz Yunanistan’da orman yangını ne yazık ki devam ediyor. Şu ana kadar orman yangınından onlarca kişi hayatını kaybetti ve yüzlerce kişi de yaralandı. Komşumuzun acısını yürekten paylaşıyor, bu felaketin bir an önce son bulmasını diliyoruz” paylaşımı yapıldı.

Tunahan Ünsal

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com