Çeltik Çalıştayı başladı

Uluslararası Çeltik Çalıştayı bugün Biga’da başlıyor. Çeltikte yeni gelişmelerin konuşulacağı çalıştay bugün Biga’da saat 9.30’da Atatürk Kültür Merkezi’nde başladı.

Çanakkale Valiliği, Tarım ve Orman Bakanlığı, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Biga Kaymakamlığı ve Ezine Kaymakamlığı girişimleri ile organize edilen Uluslararası Çeltik Çalıştayı üç gün süresince başladı. Üç gün sürecek çalıştayın ilk ayağı bugün Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek. Saat 9.30 ile 18.00 arasında yapılacak olan çalıştayda, “Çeltikte Yeni Gelişmeler Semineri” organize edildi.

Organizasyonun ikinci gününde yapılacak olan Uluslararası Çanakkale Çeltik Çalıştayı, yarın 9.30’da Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleşecek. Son gün olan 27 Temmuz’da ise organizasyon Parıon Otel’de saat 9.30’da başlayıp 13.30’da son bulacak.

Tarımsal üretim kaynakları zengin olan Çanakkale’de tarım ve çeltik üretimi masaya yatırılmış olacak…

Çalıştay’da Görüşülecek Konular:

Çeltikte yabancıot-Çeltikte görülen hastalık ve zararlılar-Çeltik ıslahı çalışmaları-Biyolojik çeşitlilik- Çeltiğin gübrelenmesi- Çeltikte sulama…

“ÇALIŞTAYDAN ÖNCE ÇİTÇİLERE SEMİNER”

Bugün organizasyon kapsamında Biga’da çiftçilere yönelik “Çeltikte Yeni Gelişmeler” semineri düzenlendi. Çalıştay katılımcılarının bu seminere de iştirak edebilecekleri belirtildi. Ayrıntılı bilgi için, www.canakkaleceltikcalistayi.com

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com