10 Yılda 5 Bin Mezun

Çan Belediyesi tarafından 19 Haziran  – 23 Temmuz tarihleri arasında bu yıl onuncusu düzenlenen ve futbol, basketbol, voleybol, badminton, tekvando, karate ve güreş branşlarının yer aldığı “Çan Belediyesi 10. Yaz Spor Okulları” kapanış töreni, 23 temmuz pazartesi günü saat 17.00’da Çan İbrahim Bodur Şehir Stadyumunda düzenlendi.

Tören, Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, STK’lar, yaz spor okulları öğrenci velileri ve Çan Halkının katılımıyla gerçekleştirildi.

Çan Belediyesi’nin haberine göre; 7-12 Yaş arasındaki çocukların kabul edildiği ve çocuklarımızın yaz tatillerini hem spor yaparak hem de bu uzun tatillerini sportif faaliyetlerle geçirebilmeleri amacıyla 10 yıldan bu yana devam eden ‘Çan Belediyesi 10. Yaz Spor Okulları’ töreninde kapanış konuşmasını gerçekleştiren Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, “10 yıl önce sizlerin teveccühü ile göreve başladığımızda fiziki belediyecilik kadar önemsediğimiz bir şey daha vardı! Sosyal belediyecilik! Çünkü bizler şehrin görselliği kadar önemli olan diğer unsurun o şehrin ruhu olduğuna inanıyorduk! Bu anlamda birçok sosyal projeye imza attık. Bunlardan biri de biriciklerimiz çocuklarımızın yaz tatillerini nitelikli geçirmelerine destek olabilmek için başladığımız Yaz Spor Okullarımızın bu yıl onuncusunu gerçekleştirdik.”

10 YILDA 5 BİNDEN FAZLA ÖĞRENCİ

“Bu yıla kadar 5 binin üzerinde çocuğumuz yaz spor okullarımızda değişik branşlarda eğitim gördüler, keyifli vakit geçirdiler. Yaz Spor Okullarımızda, 7 farklı branşımız var. Basketbol, Futbol, Voleybol, Tekvando, Badminton, Karate, Güreş… Mesela tekvandoda Çan Belediyesi takımımız Çanakkale de hatta Türkiye’de başarılara imza attı. Çan Belediyesi güreşçisi Feyzullah Aktürk önce Avrupa birincisi oldu sonra dünya üçüncüsü…”

“EVLATLARIMIZ HER ZAMAN YANINDAYIZ!”

“Belki buradaki çocuklarımız da o abileri ablaları gibi Türkiye şampiyonları olacaklar… Neden olmasın? Onlar yeter ki çalışıp gayret etsinler. Bizler yerel yönetim olarak söz veriyoruz, evlatlarımızın her zaman yanındayız. Belediyenin tüm imkânları onlarla…”

“11. YILINDA DA DEVAM EDECEK İNŞALLAH!”

“Bu sene 15 antrenörümüzle, 7 branşta, yaklaşık 550 yavrumuz yaz spor okullarımızdan faydalandı. Bu projemiz, önümüzdeki yıl 11. Yaz Spor Okulumuzla da devam edecek İnşallah. Çünkü biz şuna inanıyoruz; çocuklar bizim geleceğimiz ve onlar için yapılanlar, verilen emekler her şeye değer.” ifadelerini kullandı.

Tören sonunda ise Çan Belediyesi 10. Yaz Spor Okulları’na katılan minik sporculara katılım belgesi ve çocukların antrenörlüğünü yapan tüm hocalarına da teşekkür belgeleri verilerek program sona erdi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com