Yüksek Sıcaklıklara Elveda

Mevsim normallerinin üzerinde seyreden ve günlük hayatı zorlaştıran yüksek sıcaklıklar, bu hafta yerini yağışa bırakacak. Meteorolojinin verilerine göre bu hafta bölge yağışın etkisi altına kalacak, vatandaş ve yetkililerin tedbirli ve dikkatli olması gerekiyor.

Temmuz ayında iyice kentte hakim olan sıcak hava sonunda yerini yağışa bırakıyor. Bölgemiz bu geceden itibaren kuzeybatıdan başlayarak, Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı bir sistemin etkisine girecek. Halen mevsim ortalamalarının 3-6 °C üzerinde seyreden hava sıcaklığının da yağışla birlikte azalacağı; bugün mevsim normallerine, yarın ve sonrasında ise mevsim normallerinin altına düşeceği öngörülüyor.

Kent merkezinde ise geçtiğimiz birkaç gün sıcakları vatandaşları olduğu kadar hayvanları da bezdirdiğini görüyoruz. Sıcak havalarda belediye çalışanları park ve bahçeleri sularken hayvanlar kendileri için parklara koyulan kaplardan faydalanıyor. Kent merkezinde birçok tabela ile sokak hayvanlarına su verilmesi için uyarılar yapılmaya devam ediyor.

HAFTA BOYU YAĞIŞ
Hafta boyunca görülecek yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların;

Bugün Çanakkale’nin doğusu ile Balıkesir’in kuzey ve iç kesimlerinde, yarın ise Balıkesir’in kuzey ilçelerinde yerel kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Meteorolojiden alınan bilgilere göre, kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların sebep olabileceği ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgara karşı yetkililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekiyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com