Engelsiz Öğrenciler Keplerini Attı

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı tarafından Engellilere Destek Programı (EDES) kapsamında Eceabat’ta düzenlenen Engelsiz Akademi Projesi öğrencileri mezun oldukları gibi cübbelerini giydi keplerini havaya fırlattı.

EDES programı kapsamında desteklenen ve Çanakkale Valiliği desteğiyle Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Yurttakal’ın koordinatörlüğünde Eceabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Engelsiz Akademi Projesi eğitimleri tamamlandı.

Geçtiğimiz yıl hayata geçirilen seramik kursu, bedensel ve zihinsel engellilerle ailelerine umut oldu.

Bir yıla yakın süren eğitimlerini tamamlayan Engelsiz Akademi Projesi öğrencileri, geçtiğimiz hafta sonu mezun oldu.

Eceabat Kaymakamı Turan Yılmaz, eşi Fatma Yılmaz’ın desteğiyle düzenlenen mezuniyet töreninde engellilere katılımcı belgelerini takdim etti. Engelli annelerine teşekkür belgesi, kurs öğretmenlerine de teşekkür plaketi takdim edildi.

Çeşitli branşlarda kurslar düzenlediklerini hatırlatan Yılmaz, seramik atölyesinin oluşturulduğu projenin önümüzdeki yıllarda da devam edeceğinin altını çizdi.

Konuşmaların ve takdimlerin ardından mezun olan öğrenciler, cübbelerini giyerek keplerini havaya attı. Tören, pasta kesimi ve kurs katılımcılarının şarkı çalıp söylemeleriyle sona erdi.

Eylem Gözeldere

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com