“Turizmi kadar üzümü de kıymetli”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Bozcaada’da, Bağbozumu programı çerçevesinde bittikleri üzüm bağında “Bozcaada’mızın turizmi kadar tarımı da, üzümü de çok kıymetli” diye konuştu.

Bozcaada’nın kendisi kadar ünlü Bağbozumu festivali, 10-16 Ağustos tarihleri arasında ziyaretçilerini coşkuyla karşılamak için hazırlıkları sürüyor. Bağbozumu şenlikleri de bir yıllık çalışmanın sonucu olarak tüm bağcıların ve ada halkının bir araya gelerek kutladığı bir şenlik olarak öne çıkıyor.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale valisi Orhan Tavlı, Bozcaada Kaymakamı Mustafa Akın, AK Parti İl Başkanı Gültekin Yıldız, Çanakkale tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Erdem Karadağ ve ilçe protokolü ile birlikte gittikleri üzüm bağında beraber üzüm topladılar. Bozcaada Kaymakamı  Mustafa Akın, “Bu yıl Kaymakamlığımız olarak ‘bağ bozumu törenleri’ de bir proje gerçekleştirdik. Proje çerçevesinde şapka, önlük ve sepetler adamızı ziyaret edenlere ücretsiz olarak dağıtılacak. Sloganımız ise ‘tak sepeti koluna haydi bağ bozumuna’ vatandaşlarımız 100 TL karşılığında kendilerine ücretsiz olarak verdiğimiz sepetleri vatandaşlarımız kendi elleriyle topladıkları üzümlerle dolduracaklar bunun karşılığın dada bağcılarımızın ürünleri daha fazla değer kazanmış olacak. Bu vesileyle bağcılığımız daha ileri nesillere katkı sağlamış olacak. Biz vatandaşlarımızı 10-16 Ağustos tarihlerinde Bozcaada’mızdaki ‘bağ bozumu törenleri’ ne bekliyoruz.” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Tura, “Çanakkale’mizin her köşesi bir marka bu markamızın bir diğer güzelliği de her bölgemizin ayrı kendi bölgesinin hayata  geçirmesi. Bu gün Bozcaada’mızdayız 10-16 Ağustos tarihlerinde Bozcaada’mızdaki ‘bağ bozumu törenleri’ için buradayız. Bozcaada’mızın turizmi kadar tarımı da, üzümü de çok kıymetli bağ bozumu törenleri’ de olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Tüm ülkemiz ve dünyaya bu üzümlerin tanıtılması en büyük hedeflerimizden bir tanesi” dedi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com