GESTAŞ’tan Tarifelere ZAM

Deniz taşımacılığında Çanakkale’de kilit rol oynayan GESTAŞ’ın ücret tarifelerine dün gece itibariyle zam geldi. 00.00 itibariyle zamlı geçişler uygulanmaya başlanırken, zammın yüzde 13 olduğu belirlendi. Zamlar hem taşıtları hem de yayaları kapsadı.

Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan Çanakkale’de deniz taşımacılığı alanında kilit rol üstlenen GESTAŞ’ın ücret tarifelerine dün gece saat 00.00 itibariyle yüzde 13’lük zam geldi. Tarifelere gelen zam hem yayaları hem de sürücüleri ilgilendirdi.

“Fiyatlar Kur Artışından Yükselmiştir”

GESTAŞ tarafından dün yapılan duyuruda, “Denizcilik sektöründe toplam maliyetler, toplam maliyetleri oluşturan alt maliyetler, yabancı para birimi endeksli olup, son dönemde kur artışına bağlı olarak yükseliş göstermiştir. Maliyetlerde kur farkı dolayısıyla oluşan artışın yanı sıra artan akaryakıt fiyatları, sektördeki maliyetleri yükseltmiştir.

“Oybirliği İle Zam Kararı Alındı”

GESTAŞ Yönetim Kurulu, ilimizde yaptığız yatırımların önünü kesmeden, araç ve yolcu taşımacılığında yakaladığımız kaliteden ödün vermeden artan maliyetleri karşılayabilmek adına, toplanarak oybirliğiyle ücret tarifesinde değişiklik yapma kararı almıştır” ifadeleri kullanıldı.

“Günübirlik Otomobil 52,5 TL Oldu”

GESTAŞ Yönetim Kurulu’nun oybirliği ile almış olduğu zam kararından sonra yeni tarife şu şekilde oldu; Otomobil Eceabat 47,5 TL, Otomobil Kilitbahir 40 TL, Otomobil Günübirlik 52,5 TL, Minibüs (8-18 kişi) 55 TL, Minibüs (19-32 kişi) Eceabat 80 TL, Minibüs (19-32 kişi) Kilitbahir 70 TL, Otobüs 165 TL, Kamyonet Kilitbahir 50 TL, Kamyonet Eceabat 60 TL, Kamyon 85 TL, Tır 140 TL, 150 cc üstü büyük motor Kilitbahir 11 TL, Küçük motor Eceabat 8 TL, Küçük motor Kilitbahir 6 TL…

“Yaya Geçişlerine de Zam”

Çanakkale’den Kiltbahir’e gitmek isteyen bir yolcu zamdan önce 2 TL ödeme yapıyorken şu anda zamlı fiyatlar 2.5 TL ödemek durumunda kaldı. Eceabat’e gidecek yolcular için ise artık tarife 3,75 TL oldu.

Tunahan Ünsal2 yorum

  1. böyle bir zam hayatımda görmedim küçük motor gidiş geliş 5 tl iken 6 tl olmuş dediler yüzde 20 zam eh dedim kendi kendime kilit bahire geçtim 50 cc motor ile dönüşte geçemesin dediler dedim biletim var gidiş dönüş yok dediler 2 tl daha ödeyeceksin dedim bu ne kardeşim nasıl iş bu sen dedi gemiye binemezsin 2 tl fark ödeyeceksin ödedik ve bindik yüzde 60 zam gelmiş neye geldi %60 zam yakıtamı dolaramı enflasyon oranınamı kim bu piyasayası kontrol ediyor kim kafasına göre zam yapıyor nasıl bir ülkeyiz nasıl bir devletiz. ne hale geldik kardeşim. her kez kafasına göre zam yaparsa bu ülke yaşanılmaz hale gelir. bunları kontrol eden mekanizma yokmu yağma hasanın böreğimi oldu bu ülke.yazıklar olsun

  2. gestaşı burdan kınıyorum %60 zam çok büyük bir oran ve sadece 50 cc motorlara uygulanıyor ayıp utanın utanın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com