Başkan’dan “Bayrama Yetiştirilsin” Talimatı

Biga Belediye Kapalı Pazaryeri hazırlıkları, yoğun bir şekilde devam ediyor. Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, hazırlıkları yerinde takip ediyor. Öte yandan Başkan Işık’ın Kapalı Pazaryeri’nin Kurban Bayramı arifesine hazırlanması talimatı verdiği ifade edildi.

HAZIRLIKLARA TAM GAZ DEVAM

Hazırlıkların son aşamasında Kapalı Pazaryeri’nin zemin betonu atıldı. Temizlik çalışmaları başladı. İtfaiye Müdürlüğü de temizlik çalışmalarına destek verdi. Çatılar temizlendi. Direkler boyandı. Ne zaman başlayacağı merak edilen elektrik sistemi döşemesi de başladı. Mazgalların döşemesi devam ediyor. Direklere numaralar yerleştirilirken, balıkçıların yer alacağı peronlar düzenleniyor. Kafeterya, mescid, tuvaletler ve idari binadan oluşan bölüm de tamamlandı. Eski dış duvarların yıkımı başladı. Son olarak peronların çizilmesi işlemleri de 19 Temmuz Perşembe günü başladı ve 2 hafta sürmesi bekleniyor.

KULLANIŞLI KAPALI PAZARYERİ

Çalışmalar sırasında Kapalı Pazaryeri’ni ziyaret eden Biga Belediye Başkanı İsmail Işık; “Pazarcılarımız elimizde olmayan nedenlerle bir süredir ciddi sıkıntılar yaşadılar. Artık tüm sıkıntıların sonuna geldik. Daha modern, daha sağlam, daha kullanışlı bir kapalı pazaryerini Biga’mıza kazandırıyoruz. Son çalışmalara başladık. Çalışma arkadaşlarım kapalı pazaryerinin en hızlı bir şekilde yetiştirilmesi için çalışıyorlar. Tüm bu süre boyunca bizlere anlayış gösteren tüm Bigalı hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Biga’mız için en iyisini ortaya koymak amacıyla çalışıyoruz. Çalışmaya devam edeceğiz. Bunu hep birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.

BİGA’MIZIN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRME SÖZÜMÜZÜ TUTTUK

Başkan Işık son olarak gelecek programlarıyla ilgili de şu ifadeleri kullandı: “Bigamız için 4.5 yılda ciddi çalışmalar gerçekleştirdik. Önemli projelere imza attık. Parklarımızı, yeşil alanlarımızı düzenledik. Sosyal belediyeciliğin her örneğini ilçemizde başarıyla ortaya koyduk. Örnek gösterildik. Bigamızın çehresini değiştirme sözümüzü fazlasıyla gerçekleştirdik. Kocabaş Çayı çevre düzenlememiz devam ediyor. Katlı Otoparkımız tamamlanmak üzere. Hal binamız kullanımda. Şehir Parkımız Bigamıza nefes aldırdı. Tüm parklarımızı yeniledik. Atatürk Kültür Merkezi ile ilçemizin kültür ve sanat vizyonunu hazırladık. Tüm çalışmalarımızı sosyal yaşamı hareketlendirme, geleceğe modern bir Biga bırakma hedefimizin bir parçası olarak planladık. 4 yılda ilçemizde gözle görülür, elle tutulur yatırımlara 125 milyon lira harcadık. Kimse merak etmesin. Bundan sonraki yol haritamızı da hazırladık. Geleceğin Bigasını hep birlikte ortaya koyacağız.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com