“Türkiye için üretmeye devam”

GÜNMARSİFED ve ÇASİAD ortaklığında, KOSGEB desteği ile bölge işletmelerinin ihracat artışına destek olmak amacıyla 24 ay süre ile bir Tematik Proje yürütülüyor. Bu hafta Çanakkale’de devam eden proje kapsamında konuşma yapan ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, “KOBİ’lerimize artı değer yaratacak projeler geliştirerek, Güney Marmara için çalışmaya ve Türkiye için üretmeye devam ediyoruz” dedi.

GÜNMARSİFED ve ÇASİAD ortaklığında, KOSGEB desteği ile bölge işletmelerinin ihracat artışına destek olmak maksadı ile 24 ay süre ile bir Tematik Proje yürütülüyor. Proje çalışmalar, bu hafta Çanakkale’de devam ederken; önümüzdeki hafta (22 Temmuz’dan sonra) ise Bandırma’da devam edecek.

GÜNMARSİFED’in KOSGEB desteği ile ÇASİAD ortaklığında yürütmekte olduğu “Güney Marmara İşletmeleri ve Girişimciliği Büyüyor” adlı proje başlangıcından bu yana proje kapsamındaki işletmelerin yeni Pazar bazında 1 milyon dolardan fazla ihracat artışına katkı sağladı. Yürütülmekte olan tematik projenin Güney Marmara Bölge ihracatına çok daha fazla pozitif etki sağlayacağı anlaşıldı.

Proje kapsamında; Balıkesir, Çanakkale, Bandırma, Biga merkezli işletmelere ücretsiz ihracat danışmanlığı veriliyor. KOSGEB’in finanse ettiği çalışmalarda işletmelere ihracat konusunda çalışan personeline birebir işyerlerinde uygulamalı ve destekli danışmanlık veriliyor. Ziyaretler de öncelikle işletmenin ihtiyacı ve eksiklikleri belirlenmekte, bunlar üzerinde eğitim ve danışmanlık verilmekte, pazar araştırması, ihracat operasyonu gibi konularda uygulamalar gerçekleştiriliyor.

Çan İlçesinin Etili bölgesinde bulunan, ÇASİAD Meclis Başkanı M.Selçuk Tülek’in fabrikası Etili Seramik danışmanlık çalışmasına ev sahipliği yapmıştır. Yeni yatırımları ile birlikte ülkemiz seramik üretiminde önemli bir paya sahip olan Etili Seramik çalışma sistemi ve iş yapma şekli ile de göz dolduruyor.

Etili Seramik’te toplam satışların yüzde 20’sine ulaşan ihracat hedefi yüzde 30 ihracat. Balkanlar’dan, Avrupa’ya, Amerika’dan Asya’ya, Uzakdoğu’ya kadar çeşitli ihracat pazarlarına ulaşan firma ihracat donanımını da her geçen gün güçlendiriyor.

ÇASİAD Başkanı Semih Başaran, “İlimiz öncü bir İş Dünyası örgütü olarak Bölgeler arası gelişmişlik farklılıklarını azaltmak, Türkiye’nin demokratikleşmesi ve bütün bunları destekleyen iş hayatı değerleri adına net duruşlar sergiliyor ve bu süreçleri destekliyoruz. Her platformda KOBİ’lerimize artı değer yaratacak projeler geliştirerek, Güney Marmara için çalışmaya ve Türkiye için üretmeye devam ediyoruz.” dedi.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com