Troia Filmi Çekilecek!

2018 Troia yılı kapsamında kentteki projelere ayrılan bütçe ve yatırım planları, İl Koordinasyon Toplantısı’nda değerlendirildi. Kentte yatırımların önceliğini 1915 Çanakkale köprüsü ve Troia yılı kapsamında yapılacak olan etkinlikler aldı. Güney Marmara Kalkınma Ajansı, 2018 Troia Yılı kapsamında Çanakkale’yi ve Troia’yı anlatan bir film çekileceğinin müjdesini verdi.

Salı günü İl Özel İdaresi Meclis Salonu’nda yapılan İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Troia yılı detaylı bir şekilde masaya yatırıldı. Vali Orhan Tavlı Başkanlığı’nda gerçekleşen toplantıda, Tavlı Troia yılı ile ilgili Bölge Müdürlerinin Çanakkale’ye yapılacak yatırımlara hız kazandırmaları gerektiğine değindi.

“ÇALIŞMALAR KOORDİNELİ BİR BİÇİMDE OLMALI”

Tavlı ayrıca Troia yılı kapsamında yapılan çalışmalarda kurumların koordineli bir şekilde çalışmaları ve Troia örenyerine yapılan yatırımların ağırlık kazanması gerektiğini belirtti.

“TROİA İÇİN BİRÇOK PROJEDE YER ALIYORUZ”

Toplantıya katılan Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç, Troia yılı için yapılan yatırımlarla ilgili, “2018’de ön Troia yılı kapsamına ön gördüğümüz bir takım çalışmalar oldu. Bunların bir kısmını uyguladık bir kısmını da yılın ikinci yarısında yapacağız. Troia yılı kapsamında bir takım organizasyonlar ön gördük. Geçtiğimiz dönemde yazarlar buluşmasında ortak çalışmada yer aldık. Homeros okumaları projesinde yer alacağız. Üniversitemizle ortak protokolümüz oldu.

“YABANCI MİSYON TEMSİLCİLERİYLE BİR ARAYA GELİNECEK”

Senenin geri kalan kısmında Çanakkale’miz için profesyonel bir firmayla tanıtım filmi, aslında film serisi hazırlatacağız. Bu filmleri tüm kamu kurumlarıyla paylaşacağız. Türkiye’de yer alan yabancı misyonların temsilcilerini bölgemizde ağırlayıp onların kendi ülkelerinde Troia’yı daha iyi tanıtmaları için bir organizasyon yapmayı düşünüyoruz” açıklamalarında bulundu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com