Kalenin Kadınları-3, “Hayatı Tüm Renkleri ile Algılamalı”

Daha önce gazetemize kitabını ve hikayesini anlatan Şebnem Mızrak, “AŞK GİDER Mİ?” isimli şiir kitabını çıkardı. En yakın arkadaşı Ebru Kaya ile aynı gün, aynı yayınevinden çıkardıkları kitaplarla tek bir amaca hizmet ettiklerini vurgulayan Mızrak; “İlham kaynağım, çok yer gezip görme, insanlarla tanışma ve hayatın tüm renklerini algılayabilme.” dedi.

Mızrak, arkadaşı Elif Kaya ile aynı gün, aynı yayınevinden, aynı sayfa sayısında çıkan kitapları; “BİRAZ YOL BİRAZ ZAMAN”  ve “AŞK GİDER Mİ?” ile okurlarına ulaşıyor. Çanakkale’de yaşayan Mızrak, asıl mesleği mimarlığı da sürdürmeye devam ediyor. Bu 2 kitabın özelliği ise tamamlayıcı kapakları ve içerikleri ile tek bir amaca hizmet ediyor olması… Şiirle buluşan yakın arkadaşlar, bu tutkularını birer kitap çıkararak taçlandırmaya karar verdikten sonra giriştikleri işi sonuçlandırdılar. Amaçladıkları ise rekabet değil, dayanışmayı ön plana çıkarmak.

“GERİ DÖNÜŞLER ÇOK GÜZEL”
Mızrak, geri dönüşler ve hedeflerini şöyle anlattı: “Tasarımı çok beğeniyorlar. Güzel yorumlar alıyoruz. Şiir, kişinin bilgi dağarcığı nasılsa ve nasıl yorumluyorsa onunla ilgili, kişiye özel. Yaratmaya çalıştığımız farkındalık konusunda aldığımız geri dönüşler ise çok güzel. Amaca ulaşmak harika bir şey. Uzun emek sarf ettik. Kitap çıkarmak çok keyifli ve tatmin edici arkanızda bir şey bırakmış oluyorsunuz. İnsanların birbirleri ile dayanışmasına dikkat çekmek istedik. İnsanlar birbirlerini anlasınlar. Birer kitap daha çıkarmayı düşünüyoruz. Şiir yazmaya devam ediyoruz. Yine bir iyi amaca hizmet için bir şeyler yapmak istiyoruz. Duygularımı şiirle anlatabiliyorum onun için çok keyifliyim. İç mimari de şiir de tasarımı barındırıyor ve ikisi de benim işim. İlham kaynağım, çok yer gezip görme, insanlarla tanışma ve hayatın tüm renklerini algılayabilme. İnsanlara dokunmak önemli. Tasarım da duygular da buradan çıkıyor. Görebildiğiniz kadar yer görüp tanışabildiğiniz kadar insanla tanışın.”

Yıldız Sağlam

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com