ÇTSO’da Midilli Seferleri Toplantısı

Çanakkale’de konaklama süresini ve turizm hareketliliğini arttıracak, ilin tanıtımına, sosyal ve ekonomik hayatına katkı sağlayacak olan “Küçükkuyu-Midilli Seferleri ile ilgili Ortak Akıl Toplantısı” ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde gerçekleştirildi.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı T.Selçuk Semizoğlu, toplantıda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “On yıldır Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesiyim, 2013 yılından beri de Yönetimdeyim. Bu Midilli konusu kaç kere gündem oldu sayısını bilmiyorum. Daha öncesi olduğunu da biliyorum, gidildi gelindi, bu yıla kadar da somut bir sonuç ne yazık ki elde edememiştik. Belki meyvelerini geç aldık da diyebiliriz ama biz işadamları için zaman çok önemli. İlimiz ekonomisi için yapılması gereken her çalışmanın, atılacak her adımın bir anlık gecikmesinin vebalini hep birlikte üzerimizde hissetmeliyiz. Bu yüzden geçen yıl bu seferlerin bir an önce başlaması için en acil çözümün lokasyon yatırımları tamamlanmış, izinleri alınmış olan Küçükkuyu’dan planlanması gerektiğini ifade ettik. Meclis Başkan Yardımcımız Turgay Bey de sağ olsun hemen her Meclis toplantısında inatla konuyu gündeme getirdi, limanı ziyaret etti.

Seferler başladı, artık önümüze bakalım ve bu seferleri Çanakkale’ye en fazla katkıyı sağlayacak şekilde nasıl değerlendirelim bunu tartışalım, limanlarımızdan, denizimizden azami ölçüde faydalanmanın yollarını bulalım. Bu konuya Sayın Vekilimiz Bülent Turan’ın da büyük önem verdiğini biliyorum desteklerinden dolayı da huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum.”

TÜRSAB Çanakkale Körfez Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Turgay Kılıç, Midilli Seferleri ile ilgili emeği geçen herkese teşekkür ederek bu seferlerin bölge turizmi açısından önemine değindi. Rehberler ve sektör temsilcileri, ÇTSO Meclis üyeleri ile birlikte info gezi düzenlenmesini önerdi.

ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer, Midilli Adasının turistik zenginliklerinden bahsederek TROİA Yılında bu seferlerin başlamasının önemini ifade etti.

GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu, doğru bir pazarlama plan ve stratejisinin bu seferler açısından önemini vurguladı.

DENTUR Genel Müdürü Ünsal Savaş, henüz çok yeni bir hat olmasına rağmen Küçükkuyu-Midilli hattının yakaladığı başarıya dikkat çekti. Bu hattın otelcilik sektörüne ciddi katkı sağlayacağını belirterek otellere info desk koymak istediklerini belirtti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com