Bir çözüm bulunmalı artık!

İskele Meydanında bulunan bankamatiklerin hemen yanı başındaki bölge, Çanakkale’nin deniz kirliliği popülasyonunun en yoğun olduğu bölge olarak göze çarpıyor. Geçtiğimiz gün yine bölgede biriken çöpler arasında neler vardı neler…

Kentin en işlek alanlarından olan ve özellikle yaz aylarında binlerce vatandaşın kullandığı İskele Meydanı’nda deniz kirliliği alarm vermeye başladı. Gündem Gazetesi olarak sürekli olarak herhangi bir çöp sorunu yaşandığında İskele’de sorunu kökünden çözecek olan Deniz Yüzeyi Temizleme aracını kaleme aldık. Bugüne kadar deniz yüzeyi temizleme aracı için herhangi bir girişimde bulunulmadığını gördük. Geçtiğimiz günlerde denizde yaşanan kirlilik vatandaşları da pes ettirdi. Kentliler uzun uzun denizde oluşan çöplere baktılar.

Bölgede görülen çöpler arasında, pişi, yemek artıkları, pet şişeler, poşetler hatta plastik tabldot dahi görüldü. Duruma isyan eden vatandaşlar, bu pisliğe bir çözüm bulunması gerektiğini ve bu görüntünün Çanakkale’ye yakışmadığını ifade etti.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com