Turan’ın Telefonunda Bedelli Trafiği

Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, dün yaptığı bedelli askerlik açıklamasının ardından telefonunun ekran görüntüsünü sosyal medyadan paylaştı.

Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, telefonunun ekran görüntüsünü de sosyal medya hesabından paylaştı. Bedelli askerlik açıklamasının ardından telefonunu yoğunluktan kullanamaz hale gelen Turan, paylaşımında; Telefonumuzu sosyal medyada paylaşan bedellici arkadaşlar, telefonumuz kilitlendi, Kimseyle iletişim kuramaz olduk, bilgilerinize 🙂 Konunun farklı tarafları var (askeri/mali/yasama vs.), görev bizden çıktı, anlayış bekliyoruz. Selamlar” açıklamasını yazdı.
Diğer yandan farklı haber kaynakları, ekran görüntüsünde, “signal” programına dikkat çekti. AKP’li Turan’ın kullandığı bir program dikkat çekti. Programla ilgili Toplumsal Bilgi ve İletişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Şafak Sarı sosyal medya hesabında şunları yazdı: “Dünyanın en güvenli ve gizliliğe önem veren, yazılı, sesli ve görüntülü görüşmelerinizi kriptolayan (şifreleyen) @signalapp kötü niyetli şirketlerden, çetelerden bizi koruyor. ABD Senatosu üyelerinden TBMM Milletvekillerine kadar kullanılıyor görüldüğü gibi…”

Yıldız SağlamBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com