Naciye Abla haftasında anıldı

Çanakkale’de “Asma Yaprağa” repliği ile tanınan ve geçtiğimiz günlerde vefat eden Naciye Örün için Güç Birliği Platformu tarafından hayır pilavı dağıtıldı.

Çanakkale’nin Naciye ablası olarak kuşakların tanıdığı Naciye Örün’ün vefatının üzerinden geçen yedi gün sonunda Çanakkale Güç Birliği Platformu tarafından her zaman oturduğu yerde pilav dağıtıldı.

Naciye Abla’nın en çok vakit geçirdiği bölge olarak bilinen Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Çanakkale Eczanesi’nin önünde dağıtılan pilav için Güç Birliği Platformu Başkanı Gökhan Bayram, “Güç Birliği Platformu, şehrimizin çok önemli renkli simalarından birini bu vesileyle anıyor. Naciye abla, bu sokaklarda, bu caddede herkesin çok sevdiği ve onu tabiri yerindeyse yerden gönüllere girmiş bir kadın olarak değerlendiriyorum. Naciye Abla, çok güzel tarih bilirdi, siyaset bilirdi, tıp bilirdi, edebiyat bilirdi. Siyaset bilirdi, seçimlere ilişkin değerlendirmelerde bulunurdu, tıp bilirdi Devlet Hastanesindeki tanıdığı doktorları anlatırdı. Çok güzel küfür ederdi, çok güzel gülerdi ve kendisine küfür ettiği kişiler bile onu çok severdi. Çoğunlukla bu eczanenin önünde dururdu ve eczanenin işletmecisi Jale Karaata’nı katkılarıyla bu hayır yapıldı” diye konuştu.

Tunahan Ünsal

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com