Erkek, “Çorlu’da ihmal var”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, dün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Çorlu’da vatandaşlarla buluştu.

Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Çorlu’da meydana gelen kazayla ilgili “Çorlu’da ihmal var” paylaşımında bulundu.

“GERÇEKLERİN YAZILI OLDUĞU RAPORU OKUYORUZ”

Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda Çorlu’da ihmalden kaynaklanan can kayıplarının yaşandığını ve sorumluların hala bulunamadığını dile getiren Erkek, “Çorlu’da ihmal var, ölüm var; ama sorumlu yok! Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ile Sarılar Mahallesi’nde basın açıklaması yapıyoruz. Geçeklerin yazılı olduğu raporumuzu okuyoruz” dedi.

“KONTROL EDİLECEK YERLER KONTROL EDİLMEDİ”

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun okumuş olduğu raporda, “Devlet Demiryolları Çorlu Cumhuriyet Savcılığı’na bir yazı yazıyor. Yol makinalarıyla bir kontrol yaptık diyor. Aynı yazıda bir mahal listesi de var. Yazıda şu ifadeler yer alıyor; yazıda bakımı planlanan menfezler gösteriliyor. Kazanın vuku bulduğu yerdeki menfez için bir planlama var mı? Kazanın vuku bulduğu menfezde bakım öngörülmemiş. Listede bulunmamaktadır. Meteoroloji uyarıyor, mahal listesi var, kontrol edilecek yerler belli. Ama kontrol etmedik deniyor.

“TEHLİKE BİLİNİYOR, GEREĞİ YAPILMIYOR”

Özetle şu; tehlike biliniyor. Meteoroloji gerekli uyarıyı yapmış. Bütün bunların tamamı dosyada kalmış, gereği yapılmamış. Sonuç, 24 ölü 341 yaralı…” cümleleri yer aldı.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com