Caddede Tehlike Çanları

Geçtiğimiz aylarda başlayan Cennet Otoparkı’nın inşaatı devam ederken alınan güvenlik önleri ile alandaki kaldırım yok oldu. Olası tehlikelere karşı bir durak iptal edilip yaya yolu yenilenirken diğer yandan vatandaşların bazıları dikkatsiz davranışlarına devam ederek kazaya davetiye çıkarıyor.

Çanakkale’nin otopark sorununa bir nebze de olsa çözüm olacağı düşünülen Cennet Otoparkı’nın yapımına geçtiğimiz aylarda başlanmıştı. Atatürk Caddesi’nden İskele’ye doğru giden otobüslerin güzergahında bulunan otopark çalışması ile birlikte alandaki durak da tehlike arz etmeye başlamıştı.
Otoparkın inşaatı ile birlikte güvenlik için çevrilen alan daha önce kaldırım olarak kullanılan alanı da kapsamış, gereken tabelalar asılmıştı.
Ancak vatandaşların bazıları, cadde üzerinden geçmeye çalışarak kazaya davetiye çıkaran harekette bulununca durak tamamen iptal edildi. Artık bir önceki durak olan Cuma Pazarı durağında ikazda bulunan şoförler, sonraki durağı bekleyen vatandaşları önceki durakta tahliye ediyor.
Ayrıca dün Çanakkale Belediyesi tarafından cadde üzerindeki yaya yolunun boyaları yenilerek daha görünür hale getirildi. Böylelikle vatandaşlar için otopark inşaatı ve sonrasında oluşabilecek kazalar için önlem alındı.
Alınan tüm önlemlere rağmen bazı vatandaşlar ısrarla cadde üzerinden geçiş yapmaya çalışıyor.

Yıldız Sağlam

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com