Bedelli Bekleyene Müjde

Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, milyonların beklediği bedelli askerlik haberini açıkladı. Turan, açıklamasında; “Şu anki bedelli teklifinin içeriğini değerlendirecek olan genel kuruldur. Bizim teklifte, 15 bin bedel, 25 yaş sınırı ve 25 gün askerlik yapma şartı geliyor.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde askerlik ile ilgili bir düzenlemeye ihtiyaç duyulduğunu söyleyen Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, beklenen açıklamayı yaptı. Turan açıklamasında; “Bugün torba yasa gündeme geldi. Ekim ayında Meclis’in açıldığında gündeme geleceğini düşündüğümüz bedelliyi de bu yasaya ekleme kararı aldık. Bugün birkaç saat içerisinde kanunu Meclisimize, Plan-Bütçe’ye gönderiyoruz. Ümit ediyorum bir an önce toplanacaktır, bu hafta komisyon aşamaları biterse, haftaya da nihayete erecektir. Biz Ak Parti olarak hangi vaadimizi, talebimizi ihmal ettik ki bunu edelim? Gençlerimize, bedelli bekleyen tüm vatandaşlarımıza bu müjdeyi vermek istiyorum. Askerlik ruhuna yakışan bir adımı atmak bizimi için bir görevdi. İstiyoruz ki, profesyonel askerliğe geçişin bu bir adımı olsun. Bugün 5 milyondan fazla bunu bekleyen insanımız var. Çok büyük bir yığılma var. Kulis bilgisi, duyuma buna gerek yok. Biz şeffaf insanlarız. 25 yaş ve 15 bin TL öngörüsüyle beraber, 25 günlük bir askerlik hizmeti öngörülüyor. Çalışmalar takdir, komisyonundur.

Şu anki bedelli teklifinin içeriğini değerlendirecek olan genel kuruldur. Bizim teklifte, 15 bin bedel, 25 yaş sınırı ve 25 gün askerlik yapma şartı geliyor.” ifadelerine yer verdi.

 Haber Merkezi

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com