Selanik Başkonsolosu’ndan Nezaket Ziyareti

Türkiye’nin Selanik Başkonsolosu Orhan Yalman Okan, Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ı makamında ziyaret etti. Başkonsolos ve ailesini misafir eden Başkan Özacar, Gelibolu’yu simgeleyen çini plaket ile ilçenin yöresel ürünlerinin bulunduğu çanta hediye etti.

Gelibolu Belediyesi’nin haberine göre; Türkiye’nin Selanik Başkonsolosu Orhan Yalman Okan, Gelibolu Belediyesi’ni aile fertleri ile birlikte ziyaret etti. Okan ve ailesini belediye hizmet binası önünde eşi Birhan Özacar ve Belediye Meclis üyeleri ile birlikte karşılayan Başkan Özacar, “Güzel ilçemiz Gelibolu’ya hoş geldiniz” dedi.

Başkanlık şeref salonunda gerçekleşen görüşmede Başkonsolos Okan, ailesi ile birlikte mini bir Türkiye tatiline çıktığını, Phıloxenia Turizm Fuarı’nda sıcak ilişkiler kurduğu Gelibolu Belediyesi’ni de ziyaret etmek istediğini dile getirdi. Başkan Özacar’a mesleği mimarlık ile ilgili kitap hediye eden Başkonsolos Okan, “Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Gelibolu ülkemizin cennet köşelerinden bir tanesi.” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Belediye Başkanı Özacar da, konuk konsolosa Gelibolu’yu simgeleyen çini plaket ile ilçenin yöresel ürünlerinin bulunduğu bir çanta hediye etti.

Ziyaret sonunda Başkan Özacar, kendisine eşlik eden eşi ve Belediye Meclis Üyeleri ile bilirlikte konuk heyetle anı fotoğrafı çekildi.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com