Çanakkale Hematologsuz Kaldı

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi’nde Uzman Hematolog Okan Yarar’ın tayinini istemesi ve kentimizden gidecek olması nedeniyle, Çanakkale’de Uzman Hematolog kalmadı.

Lenfoma, multipl miyelom, akut ve kronik lösemi ile benzeri rahatsızlıklar olmak üzere; kemik iliği, lenf sistemi ve kan ile ilgili hastalıkları inceleyen Hematologlar Türkiye’de az sayıda bulunuyor. Tedavisi hayati önem taşıyan hastalıkları inceleyen bilim dalı Hematoloji’yi öğrenebilmek için doktorlar önce dahiliyeyi öğrenmeleri gerekiyor. Üst ihtisas olarak Hematoloji öğrenerek, uzman olan Hematolog sayısı Türkiye’de 200’ü geçmiyor.

Hematologlar genelde Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Samsun, Kayseri, Sivas, Diyarbakır, Gaziantep, Trabzon ve Erzurum gibi büyükşehirleri tercih ediyor. Ancak Çanakkale Devlet Hastanesi Hematoloji Polikniliği’nde yaklaşık iki senedir Uzman Hematolog olarak görev yapan Okan Yarar bulunuyordu. Bir süredir bu konuda şanslı olan Çanakkale’de artık bir Hematolog bulunmayacak. Uzman Hematolog Yarar, eşi dolayısıyla dün başka bir ile tahinini istedi.

Çanakkale Devlet Hastanesi’nden edinilen bilgiye göre yeni bir Hematolog talep edildiği ve uzman bir hematologtan gelecek talep doğrultusunda bu ihtiyacın karşılanacağı öğrenildi.

Atakan AlkışBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com