Çanakkale Havalimanında 15 Temmuz Etkinlikleri

Ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef alan hain darbe girişiminin ikinci yıl dönümü, Çanakkale Havalimanında çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Etkinlikler kapsamında; 13 Temmuz tarihinde havalimanımız terminal salonunda, 15 Temmuz konulu fotoğraf sergisi açıldı. Havalimanımız mescidinde 15 Temmuz Şehitler ve Gazileri için Cuma namazında Kur-an’ı Kerim tilaveti okunarak dualar edildi. Cuma namazından sonra havalimanı termal binası önünde yolculara ve personele 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri için ikramlarda bulunuldu. Çanakkale Şehit ve Gazi Aileleri Derneği ile Çanakkale Muharip Gazileri Derneği üyeleri de Havalimanına ziyarette bulundular. Ziyarete gelen dernek üyelerine Havalimanı Müdürü Mustafa Eroğlu tarafından hediye takdimi yapılarak etkinliklere katılımlarından dolayı teşekkür edildi.

15 Temmuz günü saat 21:30’da ise Terminal Binası Toplantı salonunda personelin katılımı ile ’15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ programı icra edildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. 15 Temmuz gecesine ait belgesel izlenip şiir dinletileri yapılarak 15 Temmuz şehitleri anıldı.

Haber MerkeziBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com